Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

gdzie naprawiają wzmacniacze?

hugolca 12 Paź 2006 15:17 783 2
  • #1 12 Paź 2006 15:17
    hugolca
    Poziom 10  

Witam

Mieszkam w Legnicy i od kilku miesięcy próbóję odnaleźć serwis audioRTV, w którym podjęto by się naprawy tego urządzenia. Do tej pory odwiedziełem około 5-10 i za każdym razem odmawiano mi z powodu zbyt duzego ryzyka w trakcie naprawy(boja się, że spalą koncówki mocy i będą pare stówek w plecy). W związku z zaistaniałą sytuacją mam do Was gorąca prośbe o wskazanie mi punktu, w którym podjeli by się takiej naprawy. W grę wchodzi całe województwo dolnośląskie z naciskiem na miasta oddalone od legnicy nie więcej niz 100 km :]

0 2
  • #2 12 Paź 2006 15:19
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wiesz. W dobrym tonie by było, gdybyś wspaniałomyślnie raczył napisać, o jaki to trudny w naprawie wzmacniacz chodzi...

0
  • #3 12 Paź 2006 22:06
    hugolca
    Poziom 10  

Witam

pioneer A-103
    naprawa wcale nie musi być trudna...wiem jedno-nigdy nie dostałem idealnie pokrywających się diagnoz. Jeden pan podjął się nawet naprawy, ale nie podołał bo po wymianie jednego scalaka wzmacniacz nie przestał wadliwie brykać, nic się nie zmieniło. Mogę Wam napisać o tym, że przy włączeniu podbicia (loudness) zaczyna chrzanić się balans - kiedy wyciszam na mini głos z lewego głośnika dalej jest słyszalny a podgłaśniając w tym trybie mniej więcej do jednej czwartej mocy siła głosu na lewym kanale skacze i raz jest za cicha, raz za głośna(kiedy nie dotykam pokrętła siła głosu nie zmienia się ale pozostaje rażąco inna od normy)...dopiero po przekroczeniu 1/4 mocy balans się stabilizuje i głośniki grają równo. błąd występuje na wszystkich wejściach a kiedy wyłączam tryb loudness wszystko gra jak należy. z wielomiesięcznego doświadczenia w serwisowaniu tego sprzętu wiem, że usterką tą nie sa rozregulowane potencjometry :]

pozdrawiam i proszę o pomoc

Stanisław Mackiewicz

Dodano po 1 [minuty]:

chociaż co do tych potencjometrów mógłbym się jeszcze wahać...nigdy nic nie wiadomo

0