Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sharp VC-A32B - kasuje bez powodu

12 Oct 2006 16:04 1221 3
  • Level 13  
    Witam, mam problem z w/w, podczas odtwarzania kasuje taśmę, po odłączeniu głowicy kasującej wszystko ok. Wymieniałem capstan motor (uszk. układ sterujący) , ale to nie ma nic wspólnego. Proszę o podpowiedź, i tak przetrzymuję już tydzień ten złom a klient wyjątkowa maruda. Pzdr!
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam
    Nie wiem czy tego rodzaju info coś pomoże ale walczyłiśmy swego czasu z modelem VC-A36B z wypisz wymaluj podobną usterką.
    Niewykluczone, że sprawcą takich przypadkowych załączeń generatora od głowicy kasującej może być pamięć.
    W moim przypadku o ile dobrze pamiętam 8011 albo jakoś podobnie.
    W każdym razie po wymianie ta dolegliwość ustąpiła.
    Kosztowała sporo bo jest wstępnie programowana.

Nie kojarzę modelu 32 ale jeżeli możesz to podaj typ pamięci w Twoim przypadku.

Pozdrawiam
    Przemo
  • Helpful post
    Level 17  
    Hej,bardziej stawiam na jakiś klucz załączający głowice kasującą,nie sądze by procesor był uszkodzony właśnie w taki sposób.Prześledż całą drogę tylko układu kasowania i cos tam znajdziesz nieprawidłowego.Pozdrawiam
  • Level 13  
    Witam ponownie, prawdopodobnie uszk. procek audio BA7765AS, pin10 4,9V ; pin25 0,7V czyli sterowany jak do PB, ale pin27 8,4V - więc raczej będzie kasował. BA7765 na szczęście jest popularny, wylutuje z jakiegoś złomu, podstawię i zobaczymy, jak się uda dam cynka, pzdr!

Dodano po 1 [godziny] 27 [minuty]:

No i kolejny sukces! To już staje się nudne:) BA7765AS wymieniony na używany, vcr śmiga jak trzeba. Oczywiście cała naprawa (audio signal processor + capstan motor) takiego sprzętu jest bez sensu ze względu na koszty, zrobiłem to głównie dlatego, że pewien słynny w moim mieście "autoryzowany" serwis po diagnozie nie chciał się podjąć. Ani oni, ani ja na tym nie zarobiliśmy, ale dla mnie pewnie kolejny stały klient:) Wielkie dzięki za porady, pozdrawiam!
    Michał.