Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupiłem sterownik do centralnego zamka, jak go podłczyć

neoteamm 12 Paź 2006 22:18 3479 32
  • #1 12 Paź 2006 22:18
    neoteamm
    Poziom 13  

POsiadam Golfa 2 z oryginalnym pneumatycznym zamkiem firmy VDO mam problem nie wiem jak taką centralke podłaczyc żeby była zgrana zpompką . Kupiłem coś takiego http://www.allegro.pl/item130269345_130269345.html

• #3 12 Paź 2006 22:28
    renqien
    Poziom 32  

Tak sobie myślę, to po co kupowałeś, jak nie wiesz? Trzeba było pomyśleć wcześniej, teraz pomęcz sprzedawcę o schemat i opis podłączenia. Wziął kasę, niech teraz tłumaczy. Tutaj raczej pomaga się ludziom zorientowanym w temacie, a ty widocznie nie jesteś. Gdybyś był, umiałbyś korzystać z opcji "szukaj" i nie zadawałbyś pytania przerabianego na tym forum setki razy.

Dodano po 1 [minuty]:

O! Kolega Trawik był szybszy...

• #4 12 Paź 2006 22:29
    neoteamm
    Poziom 13  

panowie mam schemat tylko nie bardzo moze go rozszyfrować

• #5 12 Paź 2006 22:33
    renqien
    Poziom 32  

To zadzwoń do sprzedawcy...

Dodano po 2 [minuty]:

Dobry sprzedawca powinien przy sprzedaży zapytać cię do jakiego samochodu chcesz go zamontować i dać ci dokładny opis montażu w twoim samochodzie.

Dodano po 1 [minuty]:

Ja zawsze staram się tak robić.

• #7 12 Paź 2006 22:41
    renqien
    Poziom 32  

No masz tu opisane wyprowadzenia przekaźników zamontowanych w sterowniku.
    1-COM
    2-NC
    3-NO

Dodano po 46 [sekundy]:

I nie krzycz!

• #8 12 Paź 2006 22:44
    neoteamm
    Poziom 13  

sorki za capsa nie zauważyłem co do tego opisu mógł byś mi wytłumaczyć na GG:3484794 troche dokładniej??

• #9 12 Paź 2006 22:50
    renqien
    Poziom 32  

Jak widzisz GG nie używam. A co do tłumaczenia, to kliknij link podany przez kolegę Trawik-a i wpisz Golf II. Wyskoczy ci kilo informacji. Jak to przeczytasz i czegoś nie będziesz rozumiał to wtedy zadaj konkretne i precyzyjne pytanie.

Wytłumacz mi jeszcze, bo nie rozumiem, dlaczego nie zapytasz sprzedawcy?

• #10 12 Paź 2006 22:53
    neoteamm
    Poziom 13  

bo sprzedawca sam nie wie
    poprostu sprzedaje części samochodowe i między innymi takie wynalazki

• #11 12 Paź 2006 22:58
    renqien
    Poziom 32  

Aaaa widzisz! To tak, jakby magister w aptece sprzedawał lekarstwa i się na nich nie znał. Kupiłbyś u takiego "fachowca"? Bo ja bym się bał.

• #12 12 Paź 2006 23:05
    neoteamm
    Poziom 13  

jest troche informacji na temat centralnego w golfach ale nie ma tego czego szukam :(

• #13 12 Paź 2006 23:20
    xwit
    Poziom 33  

Co ci ludzie wypisują na tym allegro.Ten sterownik robi wszystko jak MacGywer.Nie łapie tego za bardzo,że wspólpracuje z alarmem bezpilotowym zamontowanym w aucie.Oryginalny może włączyc np audi ale jak to współpracuje z bezpilotowym?????Montuje alarmy kilka lat i mnie to trochę dziwi.Ale reklama dźwignią handlu a raczej nabijanie ludzi w butelkę wypisując bzdury.

• #14 12 Paź 2006 23:25
    renqien
    Poziom 32  

To źle szukałeś, bo ja znalazłem od razu! Na tym forum naprawdę jest wszystko czego się szuka, trzeba tylko chcieć! :bad-words:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...+golf+ii&sid=6291285862f6997f46321f7bf8eb34e6
    I teraz nie pisz, że czegoś nie rozumiesz!!! Już prościej się nie da.

Dodano po 2 [minuty]:

Czy teraz rozumiesz, co miałem na myśli krytykując sprzedawcę. ON SIĘ NIE ZNA i sprzedaje!

• #15 13 Paź 2006 09:31
    neoteamm
    Poziom 13  

czyli według tych inforamcji musze dokupić zwykły siłownik elektryczny bez którego sie nie obejdzie i nie zainstaluje centralki :( dobrze zinterpretowałem posty innych??

• #16 13 Paź 2006 11:26
    renqien
    Poziom 32  

No jeżeli w gumowej przelotce z drzwi kierowcy do kabiny nie ma rurki powietrznej, to tak.

• #17 13 Paź 2006 11:35
    neoteamm
    Poziom 13  

no niestety nie ma tam rurki są tylko przewody :(

• #18 13 Paź 2006 12:54
    renqien
    Poziom 32  

I teraz zastanów się, nie lepiej było kupować u kogoś, kto się zna i doradzi? Byłoby mniej problemów, mniej zmarnowanego czasu itp.

• #20 13 Paź 2006 13:28
    neoteamm
    Poziom 13  

jasnę że chce numer albo namiar

• #21 13 Paź 2006 13:52
    norbert.s.

VIP Zasłużony dla elektroda

podeślę na P.W.

Dodano po 8 [minuty]:

sprawa chyba nie wypali,bo teraz zuważyłem,że to nidzica na mazurach,a nie ta w górach,niezłe jaja,trochę byś miał za daleko do niego.:cry: chyba,że nie byłeś na spływie dunajcem,to możesz się przejechać, jego bracia są flisalkami,a przy okazji on ci to wszystko połączy.:D

• #22 13 Paź 2006 13:58
    neoteamm
    Poziom 13  

:D t aw górach to NIEDZICA a ja jestem z NIDZICY

• #24 13 Paź 2006 15:36
    neoteamm
    Poziom 13  

renqien napisał:
    No jeżeli w gumowej przelotce z drzwi kierowcy do kabiny nie ma rurki powietrznej, to tak.

na jutro umówiłem sie na montaż z serwisem RTV zakładajaą oni między innymi centralne zamki alarmy itp... powiedziałem im że chyba bedzie trzeba wymienic siłownik w drzwiach oni na to że -nie, zatem czy jest jakies obejście zebby nie montować siłownika elektrycznego?? ???

• #25 13 Paź 2006 15:51
    norbert.s.

VIP Zasłużony dla elektroda

jeżeli w drzwiach kierowcy nie ma siłownika,to nie ma innej możliwości niż założenie tam dwuprzewodowego i napędzenie go ze sterownika{jest tam chyba możliwość skrosowania na pracę z siłownikiem},chyba,że goście z serwisu są cudotwórcami,to wtedy faktycznie możliwe,że lewe drzwi będą zamykać się same bez niczego. 8-O

• #26 13 Paź 2006 16:01
    neoteamm
    Poziom 13  

jest niby teylko ten stycznik wyglądem przyponający siłownik bo żadne rurki od powietrza nie idą w tamtym kierunku prócz kabli

• #27 13 Paź 2006 16:12
    renqien
    Poziom 32  

neoteamm napisał:
    na jutro umówiłem sie na montaż z serwisem RTV zakładajaą oni między innymi centralne zamki alarmy itp... powiedziałem im że chyba bedzie trzeba wymienic siłownik w drzwiach oni na to że -nie, zatem czy jest jakies obejście zebby nie montować siłownika elektrycznego?? ???

Bo tam nie trzeba wymieniać, wystarczy tylko dołożyć siłownik slave(ale ja i tak bym wymienił na mastera bo mniej roboty z montażem a różnica w cenie 2 zł).

• #28 13 Paź 2006 16:15
    neoteamm
    Poziom 13  

no ciekawe jak oni to zrobią wołają za montaż 100zł i jesli okaże sie że trzeba bedzie dołozyć ten siłownik to ja z własnej kieszeni tego nie zrobie skoro są tacy mądrzy :D

• #29 13 Paź 2006 17:44
    renqien
    Poziom 32  

Aha, czyli oni myślą, że tam siłownik jest? No to będzie zdziwko :D
    Ale mnie samemu się kiedyś pop...majtało i szedłem z norbertem.s. w dyskusję, że dwójka ma siłownik. Dopiero potem zadzwoniłem do kumpla u którego robiłem ten samochód i on mnie uświadomił, że to była jedynka.

• #30 13 Paź 2006 17:53
    neoteamm
    Poziom 13  

:D no ciekawe co ci moii magicy wymyslą za patent i czy 100 to dobra cena za zamontowanie tego czy może za duzo Jakie jeszt wasze zdanie??

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME