Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

EPSON Stylus Photo 1200. Zacina się na normalnym papierze.

A`te 12 Oct 2006 22:22 987 2
 • #1
  A`te
  Level 10  
  Dziwna usterka:

  Drukarka drukuje bez zarzutu na ustawieniu głowicy "+", czyli do drukowania na grubych nośnikach. Pod przestawieniu na "0" (do drukowania na normalnym papierze) Głowica "zacina się" zupełnie jakby blokowała się po kilku centymetrach ruchu, choć można ją ręcznie przesunąć w dowolną pozycję i nie ma przy tym najmniejszego oporu, zarówno po wyłączeniu z prądu jak i przy włączonej drukarce. Gdy jużdrukarka zaprzestanie prób poruszania głowicą świecą się LEDy oznaczające brak atramentu.

  Jakieś pomysły?
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  Darserw
  Level 26  
  Nie sugeruj się tym , ta drukarka domaga się konserwacji mechanizmu, do czyszczenia :prowadnica, tuleje w karetce , do wymiany lub "prania , element nasączony smarowidłem, oraz ponowne nasączenie, czoło głowicy (bardzo delikatnie, nazbierał się tam szlam z pyłu papierowego i atramentu)
  Powodzenia.
 • #3
  A`te
  Level 10  
  A teraz kolejna niespodzianka, po wymianie atramentu przestała drukować. Na poprzednim artamencie drukowała jak marzenie. Dosłownie z minuty na minitę. Nie pomaga czyszczenie, ani heavy cleaning programem SSC, initial charge w SSC tez probowalem.