Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer do 300zł (stx. tonsil)

13 Paź 2006 15:07 2866 10
  • Poziom 2  
    Witam. W swoim pokoju (12m^2) posiadam amplituner Sony STR-D365, do którego podłączone są dwie kolumny Sony SS-E 315V. Moim celem jest zbudowanie subwoofera, który uzupełnił by dolne pasmo, którego zdecydowanie brakuje. Całość ma służyć głównie do słuchania muzyki typu psychodelic, oraz drum'n'bass, rzadziej do oglądania filmów. Chciałbym stworzyć jakiś kompromis pomiędzy niskim zejściem, a dynamiką, która potrzebna jest w d'n'b. Zastanawiałem się nad kupnem gotowego suba na allegro, ale z budżetem o wysokości 300zł wiem, ze nic dobrego nie znajdę. Rozważam wybór przetwornika z oferty Tonsil'a, lub STX'a. Nie mam zbyt zbyt dużej wiedzy w tematyce audio. W amplitunerze nie widzę żadnego wyjścia pod subwoofer, więc mniemam, ze będę musiał zrobić sub aktywny.
    Moje pytanie do was. Jaki głośnik wybrać? Czy musze zrobić subwoofer aktywny, czy da sie jakoś podlączyć go pod tego Soniacza, którego posiadam? A może w ogóle nie ma sensu robić subwoofera, lecz sprzedać kolumny mam, a kupić inne? Proszę o pomoc. Jeżeli umieściłem temat w nieodpowiednim dziale, przepraszam.
    Pozdrawiam
    sqN
  • Poziom 23  
    Musisz coś więcej o kolumnach napisać. Opisz je: iko drożne jakie głośniki (jakie duże), czy są to kolumny podłogowe (takie stojące na podłodze ;) ) czy po prostu jakieś kolumienki od wieży.

A sub będzie musiał być aktywny.
  • Poziom 26  
    Do 300zl to moze Tonsil GDN 20/80? Szybki bass, masakra niski nie bedzie ale do D&B sie sprawdzi albo potezny kop w postaci STX 30-300-AP. Bardzo szybki i mocny bass tylko ze Tonsil zadowoli sie juz 50watami a stx'owi bedzie te np.250 troszke malo...
  • Poziom 43  
    GDN 20/80/2 z tonsila albo GDN 20/60/3 x 2 w izobaryku. Zejdzie bardzo nisko. Tylko potrzeba aktywnej zwrotnicy i osobnego wzmacniacza TDA 7294 minimum.

pasywny nie da rady zrobić, bo masz tylko dwa wzmacniacze a wpinanie do jednego kanału czy robienie jakichś pasywnych zwrotnic może kolidować z wrotnicami jakie sa w tym SONY.

Ilu drożne sa tamte glosniki, może już mają Cięcie aktywne (kilka przewodów do jednej kolumny- biamping), wtedy byś mógł same basy zamienić. Wtedy w jednym subwooferze dałbyś jakies lepsze głośniki. ale to tylko wstępne rozmyslenia.
  • Poziom 33  
    gdn 20/80/2 styknie. wystarczy mu w zupelnosci mostek jakiegos scalaka - tda7294 czy lm3886...
  • Poziom 17  
    Za 290 zł(na razie) na allegro jest nowiutki subwoofer aktywny Tonsil Altus 80 Active prawdopodobnie końcówka magazynowa z gwarancją 24 m-ce.

Subwoofer do 300zł (stx. tonsil)

Parametry:

Pasmo przenoszenia:40-140[Hz]
    Efektywność:97[dB]
    Moc: 80[W]
    Wymiary:215/340/265[mm]
    Masa:6kg

link:

http://www.allegro.pl/item134347394_tonsil_mix_altus_80_fabrycznie_nowy_24m_gw_.html

Myślę że warto w dodatku to już unikat.Subwoofer ten zawiera w środku wzmacniacz.Czułość wejscia 150mV.
  • Poziom 26  
    Ja wiem ze Tonsile sa glosne ale 97dB to chyba przesada :|?
  • Poziom 16  
    będzie ciężko za 300 zł kupić głośnik lub cały subwoofer,który będzie grał uczciwie,wg mnie lepiej zrobisz kupując jakieś duże kolumny i ustawisz ich blisko ściany efekt będzie lepszy niż jakiś tani subwoofer.
  • Poziom 2  
    Kolumny, które posiadam to kolumny podłogowe. Ich wymiary wewnętrzne to: 73x23,5x17,5cm (wys. szer. gł. ) co daje okolo 30litrów (jezeli dobrze licze xD ) system 3-drożny, głośnik niskotonowy o średnicy 19cm, średniotonowy 7cm , wysokotonowy 5,5cm (mierzone z koszem).
    BR: dł. 7cm, śr. wewn. 5,5cm
    Impedancja 8 Ohm
    Max. Input power: 140W
  • Poziom 23  
    Piszesz, że masz jakieś Soniaki, trzydziesto litrowe trzydrożne z basem 20 cm.
    Mówisz, że za mało basu. Radze dać do suba głośnik większy niż te 20 cm w kolumnach. Domyślam się, zę SONY nie produkuje rewelacyjnych kolumn. Moja propozycja na suba to STX GDN 32/300AP. Do tego końcówka 200W z altrona (czy z czego innego) uczciwe trafo i sub jak ta lala. Myśle, że w 300 zł powinieneś się zmieścić. No może troche wykroczysz poza budżet, ale zawsze jest tak, że jak ktoś pisze 300 zł to może dać nawet 350 :P
  • Poziom 2  
    32/300AP ?? domyslam ze chodzi ci o 30-300-4-AP, ale czy to nie jest głośnik samochodowy? wprawdze wyglada calkiem ladnie i widzialem kilka konstrukcji z tym przetwornikiem na elektrodzie, ale ni jestem pewien czy to dobre rozwiązanie. Moze lepszy byłby GDN-32-300-8-SC? Tylko jaki litraż obudowy i wzmak??