Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lusterko fotochromatyczne VW

13 Paź 2006 16:05 15006 10
  • Poziom 21  
    Witam
    Mam prośbę do szanownych kolegów.Kupiłem do VWBora lusterko fotochromatyczne i mam problem z podłączeniem go nie mogę znaleść schematu.
    Z kostki wychodzi 6 przewodów.
    pin 1 biały
    pin 2 czarny
    pin 3 szary
    pin 4 żółty
    pin 5 brązowy
    pin 6 zielony
    Proszę o pomoc jak to właściwie podłączyć.
    Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Witam
    Kolego dziękuje za info .Kolory się faktycznie nie zgadzają więc problem nie rozwiązany.Lusterko ma Kod VW 3B0 857 511 wg etki to Passat 2001r
    Pozdrawam
  • Poziom 1  
    Witam. Panowie, któryś z was jest w stanie odczytać mi z podanego wyżej schematu który kolor to + a który - ?
  • Poziom 1  
    Brązowy to minus (obojętnie gdzie )
    Czarno niebieski to zasilanie najlepiej za włącznikiem świateł (w schemacie powyżej to bezpiecznik nr 5 w skrzynce)
    Czarno brązowy to + z tylnych świateł cofania ( któryś pin w przekażniku od tych świateł lub z tylnej lampy)
  • Poziom 16  
    Witam

Odświeżam temat

Mam podobny problem jak kolega kilka lat wcześniej. Tzn:

Nie działa mi lusterko wsteczne w Passacie B5.

W kostce w uchwycie do lusterka mam prawidłowe napięcia tzn. 3 przewody. Po przekręceniu kluczyka 12V pomiędzy brązowym a czarno-białym. Po włączeniu wstecznego 12 pojawia się również na niebiesko-czerwonym.

Wyjąłem lusterko, nie jest ani uszkodzone mechanicznie, nic nie wylało itd.. w kostce łączącej mam natomiast 5 przewodów:

1 -biały
    2 -czarny
    3 -szary
    4 -żółty
    5 -brązowy
    6 - wolny

Chciałbym sprawdzić lusterko w warunkach domowych - podać mu odpowiednie napięcia i zobaczyć czy się ściemnia. Ktoś jest mi w stanie opisać który przewód z powyższych jest do czego ? Lusterka nie jestem w stanie rozebrać bo obudowa jest chyba sklejona na ciepło. Ktoś może pomóc. Chciałbym mieć pewność czy lusterko jest zepsute czy nie.

Pozdr.

Dodano po 7 [minuty]:

Lusterko ma numer:
    3B0 857 511B

ma widoczne fotorezystory - z przodu i z tyłu lusterka.

Dołączam zdjęcia lusterka i wtyczki

Lusterko fotochromatyczne VW Lusterko fotochromatyczne VW Lusterko fotochromatyczne VW Lusterko fotochromatyczne VW
  • Poziom 15  
    Witam,
    chcę zamontować lusterko w seacie Toledo II z 2001r. . Czy znajdę w okolicach deski rozdzielczej sygnał z świateł cofania?
  • Poziom 15  
    Sygnał +12V ze świateł cofania znajduje się na przewodzie czarno-niebieskim, w pomarańczowej kostce (pin 10), w podszybiu od strony kierowcy. Do kostki można się dostać od wewnątrz auta ściągając osłonę nad nogami. Za przekaźnikami, u góry widać zestaw kilku kostek, w tym pomarańczowa.
  • Poziom 15  
    Kolory i oznaczenia przewodów w lusterku (Leon, Toledo II):
    pin 1 biały +12V po stacyjce
    pin 2 czarny masa
    pin 3 szary +12V z biegu wstecznego
    pin 4 żółty +12V wyjscie na lewe lusterko (kierowcy) fotochrom
    pin 5 brązowy masa wyjscie na lewe lusterko (kierowcy) fotochrom
    pin 6 zielony masa zadzialanie czujnikow otwartych drzwi
  • Poziom 12  
    Odgrzeję temat.

Jakiś czas temu założylem do swojego Toledo lusterko fotochromatyczne (środkowe). Chciałem dołożyć jeszcze boczne wkłady fotochrmatyczne. Okazało się, że niestety moje lustro nie ma wyprowadzonego sterowania. Mam tylko kable od + po stacyjce, masy, sygnału biegu wstecznego i sygnału otwarcia drzwi. Rozebrałem więc lusterko i znalazłem w nim płytkę z wyprowadzonymi 6cioma pinami, więc dołożyłem brakujące dwa. Niestety okazało się, że na pinie 4 nie pojawia się 12V. Na 5tym jest masa tak jak trzeba. Pomyślałem, że wezmę napięcie z kabli idących już do samego lustra. Niestety jest tam zaledwie 1.3V (przy dużym natężeniu światła skierowanego na lustro). Pytanie brzmi: czy boczne wkłady przyjmują 12V czy też owe 1.3V ??? Czy można jakoś dołożyć obsługę tych 12V do tego lusterka? Myślałem o czymś co po pojawieniu się napięcia zadziała jak przekaźnik i poda stały + po stacyjce na 4ty pin.

Załączam zdjęcia lusterka i płytki:
    Lusterko fotochromatyczne VW Lusterko fotochromatyczne VW Lusterko fotochromatyczne VW Lusterko fotochromatyczne VW Lusterko fotochromatyczne VW Lusterko fotochromatyczne VW
  • Poziom 12  
    Okazuje się że na pinie 4 ma być max 1.3V. Można pociągnąć z kabi idących bezpośrednio do lustra.