Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zegarek z peugeota. SATO SA3035. Jak go podłączyć?

13 Paź 2006 21:16 1253 6
  • Poziom 31  
    Witam.
    Dostałem zegarek od Peugeota. Nie ma na nim żadnych oznaczeń podłączeniowych. Ma cztery wejścia na wsuwki. Pisze na nim SATO SA3035. Może ktoś zna ten zegarek i wie jak go podłączyc żeby nie spalic. Proszę o podpowiedź. Pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    po erlektolicie znajdziesz nap zasilania dwa przewody dwa pozostale to zdajsie szyna do ustawiania .
  • Poziom 23  
    Witam
    A możesz podać do jakiego to modelu Peugeota to jest i czy to jest elektroniczny z wyświetlaczem LED czy też strikte elektronik ale ze wskazówkami, tez walczyłem z takim zegarkiem w Peugeocie 305, i właśnie były tam dwa modele.
    Ale zasada była taka że na pinach od zegara były takie punkty zasilania : 2 masy i 12V na stałe do zasilania zegara i 12V do podświetlenia na żarówkę po załączeniu świateł, ale to tylko dla "analogowego zegara" .
    Pozdrawiam Soniak
  • Poziom 31  
    Witam.
    Modelu auta nie podam bo nie znam.Wiem tylko że jakiś przedłużany typu "kombi" jakiś stary model. Zegarek jast typowo elektronik z wyświetlaczem LED. Ma dwa przyciski do ustawiania, jeden z prawej drugi z lewej strony wyświetlacza. Co do tych dwóch napięc zasilających,też tak myślałem, że żarówka będzie osobno zasilana. Na żarówkę jest wyprowadzona folia z drukiem ale z drugiego końca płytki drukowanej,od strony scalaka, jeden biegun bym opanował ale z drugim będzie gorzej. Boję się żeby go nie skopsac.Pozdrawiam.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Te cztery złącza to:
    masa
    zasilanie stałe
    światła
    zasilanie po stacyjce.
    Masa i zasilanie stałe nie wymagają opisu. Zasilanie po stacyjce aktywuje wyświetlanie (podświetlenie). A zasilanie pojawiające się po załączeniu świateł, przyciemnia wyświetlacz. Wystarczy znaleźć stałe i masę. Z resztą można eksperymentować.
  • Poziom 31  
    Nie mam zegarka przy sobie, ale jak pamiętam to złącza nie są znakowane, więc jedyny problem - z której strony zacząc.
  • Poziom 31  
    Witam.
    Trochę rozpznałem zegarek.Znalazłem trochę w Goglach i trochę w instrukcji obsługi Citroena. Licząc od góry (bo złącza są pionowo):
    1. przewód 13A - zasilanie stałe (+) ciemno-siwy (podtrzymanie zegara)
    2. przewód M13 - żółto-zielony (nie wiem)
    3. przewód 33C - zasilanie po stacyjce (+) jasno-siwy (podświetlenie)
    4. przewód 25R - masa (-) pomarańczowy
    Podłączyłem w/g tego schematu i zegar chodzi i jest podświetlony. Moje pytanie, co to za przewód (ten nr 2) żółto-zielony. Podłączając do masy nic się nie dzieje, zaś do "+" zegar się kasuje.

Dziękuję za pomoc. Temat zamykam.