Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w zaprogramowaniu centrali SLICAN 8/64

14 Paź 2006 13:51 1760 5
  • Poziom 17  
    Witam!
    Czy mogę prosić o pomoc w zaprogramowaniu centrali lub wytlumaczeniu po krótce jak to się robi, ponieważ będę robił to pierwszy raz w zamian mogę pomóc w kwestii systemów alarmowych.
    Pragnę jeszcze spytać jakie ta centrala którą przedstawiam na fotografi ma możliwości?? Tzn ile mogę dołączyc lini miejskich ile abonentów wewnętrznych?? Nie wiem czy to jest CMT-I,CMT-II czy CMT-III.
    Proszę o pomoc z góry dziękuje!
    POZDRAWIAM
  • Poziom 18  
    Jest to centrala w wykonaniu I. Pojemność: 10 linii wewnętrznych, 2 linie miejskie, DTMF, bez RS i odbiorników teletaksy 16 kHz, wersja programu 1.63. Nie widać czy jest MZS-DISA. Napisz czy masz instrukcję do programowania i jaką wiedzę o programowaniu central Slicana.
  • Poziom 16  
    Również chętnie pomogę , pytaj smiało !!
  • Poziom 17  
    Będę programował pierwszy raz więc nie posiadam żadnej wiedzy na ten temat. Będę podpierał sie instrukcją i oczywiście Waszą pomocą za którą dziękuję i pozdrawiam
  • Poziom 18  
    z boku centrali jest przełącznik PROGRAM trzeba go przełączyc zaświeci sie dioda na przy wyświetlaczu na kturym będą wyświetlane opcje do programowania używamy telefonu podłączonego do pierwszego portu centrali
    dalej nie pamiętam dokładnie ale uzywa sie klawiszy chyba 2 5 8 *moze koledzy pamietają bo ja dawno nie robiłen z taką nic
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Listwa zacisków: od 00 do 05 i od 08 i 12 - abonenci; 06 i 07 - translacje miejskie 1 i 2. Centralę programuje się z aparatu dołączonego do zacisków 00 lub 04. Aby wejść w tyb programowania należy przełączyć przełącznik z boku centrali (zaświeci się zielona dioda obok wyświetlacza LCD) i wybrać z aparatu programującego "987". Na wyświetlaczu menu główne. Jeżeli centrala była już używana najlepiej zrobić "twardy reset" czyli wrócić do ustawień fabrycznych. Przy programowaniu należy pamiętać, że każdy port centrali posiada dwa numery: fizyczny (taki jak numer zacisku) i katalogowy. Numerem fizycznym posługujemy się podczas programowania, numerem katalogowym - podczas wykonywania połączeń. Standardowo numeracja katalogowa zaczyna się od 10 (fiz. 00) a translacje miejskie mają numery 16 i 17. Wygodnie jest mieć podłączoną drukarkę i wydrukować konfigurację centrali. Tyle na początek. Próbuj i pytaj. Powodzenia.