Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Playstation 1, po przeróbce świeci cały czas laser, pomocy @

lionmen 14 Oct 2006 16:30 1901 7
    lionmen
    Level 10  
    Witam. I odrazu bardzo prosze o szybką pomoc. Mianowicie problem dotyczy playstation SCPH-9002. Wszystko działało ok do czasu kiedy zachciało mi sie przeróbki. Kupiłem chipa 12C508A. Po zamontowaniu laser cały czas świeci - nawet jeśli klapka od cd jest podniesiona. Nic więcej sie nie dzieje nawet nie ruszy silniczkiem od cd, również sam laser nie wykonuje żadnego ruchu (odnajdywania ścieżki). Przyczyna sądze że jest moja wina, gdyż nóżka 1 od chipa zwarła się do masy przez przypadek. Jęsli moge prosić to naprawde bardzo prosze o pomoc bo u mnie nie ma żadnych serwisów ani nic w tym rodzaju do naprawy tego. DZiękuje serdecznie z góry. Poniżej schemat z którego korzystałem. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/17cbcd45108f34de.html
    diodi1
    Level 24  
    witam wylutuj chipa i wtedy sprawdź co się dzieje jak dalej świeci to moim zdaniem uwaliłeś konsolę na dobre
    lionmen
    Level 10  
    Dzieki za porade gugul, upalony był bezpiecznik smd przy wyjściu zasilania płyty głównej. Konsola działa, ale nadal problem, ponieważ zamontowałem chip i działa tak jak by wogule nie była przerabiana, tzn po włożeniu kopii gry pisze please insert playstation disc. Prosze o porade, układ 12C508A (smd).
    lionmen
    Level 10  
    Niestety drugi sposób przeróbki również nie pomógł nadal jest to samo, niektóre kopie widzi jako muzyke , a na innych pls insert playstation disc :/ nie wiem już co jest, czy możliwe że przez to zwarcie 1 nóżki chipa do masy mogło mu wykasować program ?. Podpowiedzcie.
    lionmen
    Level 10  
    Jak sie okazało chip który kupiłem nie był zaprogramowany, czysty układ, przepraszam za kłopoty i dziękuje za pomoc. Temat uważam za zamknięty.