Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

J220i problem z simlockiem

14 Paź 2006 21:40 5024 22
  • Poziom 12  
    Telefon z sieci Orange. Odczytałem kody, wsadziłem kartę niemieckiego operatora, wklepałem kod. Telefon się odpalił, zalogował do sieci. Zadowolony oddałem telefon klientowi. Popoludniu przybiega, że nie przyjmuje żadnej karty. Po sprawdzeniu stwierdzam, że faktycznie -nawet karty Idei. Na próby klepania kodów wywala komunikat "Niedozwolone". Czy jest jakiś sposób na to skoro nie przyjmuje karty z sieci z której pochodzi? W trybie serwisowym wszystkie kłódki ma otwarte.
  • Poziom 24  
    Sypnięty GDFS - MT-Box S-E to naprawi - HWK nic nie da.
  • Poziom 12  
    A Cruiser da sobie radę?

Czy posiada ktoś sprawdzonego GDFS od tego modelu. Na supporcie Cruisera niestety nie ma.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam

Cruiser nie flashuje J220, tylko Setool, Mt-Box lub Uniwersal Box.HWK nawet nie próbuj bo nie wstanie po flashu.

Pozdrawiam Bogdan
  • Poziom 26  
    czy ktos zdradzi jak naprawic ten gdfs bo na setoolu niema do tego modelu gdfs a wgrywanie pokolei softów do ego modelu nie załatwia sprawy.
  • Poziom 15  
    Mam pytanie odnosnie flashowania j220 czemu nie probowac flashowac go przez hwk?? uwali telefon?? Oglnie czytalem troche i nie pleca sie falshowanie SE przez hwk . ja oglnie falshowalem nie jednego k700i , k750 , t630 ,t610 i bez problemu wszystko idzie
  • Poziom 27  
    Panowie nie ma sie co spieszyc jeszcze nie ma solucji na to sam to przetabiałem na mt-box jesli jest ktos niech napisz jak bo niestety nie ma na suporcie gdfs do tego modelu jedynie mozna wgras full ale wteczas przyjmie pierwsza karte włozona do telefonu i to tyle .Jesli chcemy zainstalowac druga karte to najpierw fleshowanko m mt-box a potem wkładamy do telefony i jest ok ale ta operacje trzeba powtarzac za kazdym razem z nowa sim
  • Poziom 20  
    Odnośnie HWK, to bezproblemowo robi ten telefon i po flashu sie odpala, natomiast nie ma możliwości zmiany GDFSa, nawet nie tylko z braku pliku, ale poprostu brak obsługi.
  • Poziom 27  
    Czemu zaraz GDFS ? Ile masz kłódek ?
  • Poziom 26  
    wszystkie kłódki sa otwarte i pisze przy nich 10.
    to czy jest włozona karta czy nie podczas fleszowania to niema znaczenia bo i tak nie przyjmuje zadnej karty po zakonczeniu fleszowania. robie to oryginalonym setoolem,
    zrobiłem juz nie jednego j220 jak 210 i 230 i niebylo problemu.
  • Poziom 13  
    Po tornado taki sam problem - niby wszystkie sieci otwarte ale "insert correct SIM card" i Lock(net)10 :(

J220i problem z simlockiem

Proszę o wskazówki
  • Poziom 27  
    Panowie tak jak napisałem wczesniej .Jedynie fleshowanie mt-box i włozenie pierwszej karty załatwia sprawe .Przyjmie ta karte i bedzie działac ale jak ktos przełozy karte to juz po zawodach .Cała operacje trzeba powtorzyc .
  • Poziom 11  
    Czy jest jakis sposob na odblokowanie licznika bledow w SE J220 ?
  • Poziom 12  
    odświezam problem
    mam dokladnie to co opisane wyżej
    czy jest możliwość skutecznego odblokowania na wszytkie sim??
    tak jak masz se toola to podlaczasz kabel klikasz unlock i pozniej z klawiatury wpisujesz kod ktory program ci pokazuje i to wszystko i masz odblokowanego na wszystkie karty
  • Poziom 28  
    Nie miałem przypadku, żeby po wpisaniu NCK lock się znowu pokazał,
    ale np. jeśli po flashu setoolem nie przyjmuje kart, a niby wszystkie kłódki otwarte, to trzeba wpisać SPCK (trzeci kod). Spróbuj, może tak samo jest i w takiej sytuacji, jak twoja.
  • Poziom 32  
    Koledzy co drugi j220 wracał do mnie bo lock się sam założył i nie wiem czemu. Kody zczytywałem mt-boxem ale po wpisaniu drugi raz klijent już nie wracał.
    czasami warto dac klijentowi karteczke z kodami w razie zalozenia sie spowrotem loka w tych telefonach bynajmniej ja tak robie pokazuje jak to zrobic i klijen jest zadowolony
    Czasami warto po wklepaniu kodu i wyłączeniu telefonu poczekać cierpliwie 2min. zanim się wyjmie baterię ;)
    moim zadaniem jest lepiej zawsze dac klijentowi te kody poniewaz pozniej nawet przy ewentualnym powroceniu loka klijent bedzie wiedzial ze ma kody na karteczce i bedzie mogl sobie to zrobic sam a nie bedzie musial specialnie leciec do nas bo znowu mu cos nie dziala i pozniej mowic ze nie zetelnie cos robimy a jak odrazu powiemy mu co i jak ze byly juz takie przypadki z tymi telefonami i to jest zabezpieczenie na wszelki wypadek napewno to zrozumie i bedzie wiedzial ze dbamy o klijenta informujac go o wszystkim

Dodano po 1 [minuty]:

tak samo ja tez mowie o lokach z np K800 ze to jest przez patch i kazda ingerencja w oprogramowanie jakies aktualizacjie lub cos takiego przywraca simloka i trzeba na nowo go sciagac
  • Poziom 17  
    tak jak kolega pisze simlock potrafi wrócic i nie ma na to sposobu dlatego sam też za kazdym razem daje klijentowi kartkę z kodem i opis jak ma wejsc w funkcje do wpisania kodu klijenci nie wracają a za kod wraca to wiem bo robiłem klijentowi sprawdziłem na swojej karcie potem włożyłem jego i już był simlock i od tego czasu daje kartke z kodem
    mialem przypadek z K610 bylo to jakies poltora miesiaca temu lub wiecej sciaglem sima byl cid 49 poszedl po logach pani przyszala za 2 tygodnie ze telefon znowu ma simloka zobaczylem w wordzie imei bo zawsze zapisuje co robilem i zeczywiscie znalazlem ten nr seryjny a z boku bylo napisane CID49 wchodze na se toola daje identyfikacje a tam cid 52 wiec zapytalem grzecznie czy przypadkiem nie robila aktualizacji przez strone se powiedziala ze niewie bo to nie jej telefon wiec przedstawilem jej czarno na bialym ze simlok byl sciagany jak mial cida 49 a teraz jest cid 52 i niestety nie sciagne jej bo wtedy jeszcze nie bylo opcji za free z cida 52 i niestety odstawilem ja z kwitkiem lecz wczesniej powiedzialem jej ze to jest simlok przez path i kazda ingerencja w oprogramowanie przywraca simloka przyjela wczesniej to do wiadomosci i teraz niestety nic nie mowila ze ja cos zle zrobilem lub cos takiego