Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Stellite 2520CDT, nie odpala,świecą ledy słychać HDD

pywoo 14 Paź 2006 22:46 2625 14
  • #1 14 Paź 2006 22:46
    pywoo
    Poziom 18  

Witam. Mam kłopocik z Lptope TOSHIBA Satellite 2520CDT, komp[uterek ten po wcisnięciu power reaguje następująco : zapalają sie diody od power i hdd no i od podłączonego zasilacza, słychać że kręci dyskiem i to wsyztko. Co może byćprzyczyną tego zachowania? Na codzień nie zajmuje się laptopami tylko GSM;) proszę o pomoc pozdrawiam

0 14
  • #2 15 Paź 2006 00:09
    krzydan
    Poziom 17  

Spróbuj zrestartować bios ( uwaga musisz mieć zdjęte hasło lub znać hasło główne dla toshiby 1bo inaczej zablokujesz sobie komputer ). Możesz to zrobić wyjmujać zasilanie, następnie baterię w laptopie, nastepnie bateryjkę potrzymująca bios.

Może też być to wina pamięci RAM, najlepiej podmienić na chwilę z jakiegoś dobrego laptopa, a z Twego sprawdzić w czyimś.

I ostatnia żecz to może być uszkodona płyta głóena, jeżeli sprawdzisz pamięc , zrestartujesz bios, powyjmuj wszystkie napędy ( te które sie da) łacznie z duskiem HDD i komputer ni uruchomi sie to na 99 % padła pyta.

Jeszcze jedno czy masz w komputerze wyjście SVGA ??? - jeżeli masz to podepnij pod normalny monitor i uruchom laptop, jeżeli ci wystartuje to masz problem z matycą

Powodzenia

0
  • #3 15 Paź 2006 19:13
    pywoo
    Poziom 18  

Dzięki za porady, oglądając dokłądnie sprzęcik odkręciłem dolną klapke tam jest chyba gniazdo na ram i odziwo tam nic nie było wetknięte .. czyli ramu brak :/ , moje pytanko czy laptop nie powinien alarmować o braku ramu?? tak jak normalny PC ??

0
  • #4 15 Paź 2006 20:48
    krzydan
    Poziom 17  

Niektóre starsze modele laptopów miały wbudowany na płycie głównej RAM i z tego pracowały

0
  • #6 15 Paź 2006 23:38
    ruff22
    Poziom 20  

A co ma do tego bateryjka podtrzymująca ustawienia biosu przecież tym nie da się usunąć hasła .

0
  • #7 16 Paź 2006 15:31
    krzydan
    Poziom 17  

Hasła nie da się usunąc, ale mozna zmienic status, że hasło bedzie wmagane podczas uruchomienia

0
  • #8 24 Paź 2006 11:52
    ave_cezar
    Poziom 13  

Witam
    Może spróbujesz najpierw podłączyć laptop pod zewnętrzny monitor. Z Twojego opisu wygląda na to, że nie wyświetla nic na monitorze natomiast reszta zachowuje się poprawnie tzn. komputer po naciśnieciu Power uruchamia się. Może to być wina albo uszkodzonej matrycy a może tylko samej świetlówki która ją podświetla. Jeśli podłączysz zewnętrzny monitor to się przekonasz.
    pozdrawiam

0
  • #9 02 Lis 2006 20:47
    pywoo
    Poziom 18  

podłączałęm zewnętrzny monitor i też nic :/

0
  • #10 02 Lis 2006 21:23
    ave_cezar
    Poziom 13  

Witam
    Na klawiaturze laptopa jest jeszcze klawisz funkcyjny Fn oraz klawisz do przełączania się pomiędzy monitorami (ikony monitorow). Pierwszeństwo wyświetlania jest też ustawiane w Biosie ale jeżeli nic nie widać to :/
    Spróbuj jeszcze z tym klawiszem funkcyjnym i zewnętrznym monitorem. Nie zaszkodzi a może się uda

Pozdrawiam

0
  • #11 05 Lis 2006 07:29
    arigato
    Poziom 24  

Witam!
    Czy wcześniej komputer pracował normalnie?
    Jeżeoli jesteś kolejnym właścicielem tego notka i nie znasz jego przeszłości to warto jest rozważyć następującą możliwość.
    Być może ktoś wcześniej dokonywał upgrade BIOS-u i nie poszło tak jak trzeba. Komputer po takiej operacji będzie się odpalać, ale nic ponad to.
    Pozdrawiam.

0
  • #12 05 Lis 2006 15:10
    pywoo
    Poziom 18  

Tego laptopa dostałem od kumpla żebym w niego spojżał, to jego sprzęt, ravzej nic z BIOSEM nie kombinował, a idzie to jakoś domywm sposobem sprawdzić ?? Albo BIOS na nowo zaprogramować ??
    ...........................................................................
    potestowałem go tak jak radziliście i nic :( wydaje mi się że brakuje jakiegoś napięcia na płycie ?? macie może jakieś materiały do tego modelu np schemat albo coś ?? żebym mół go pomierzyć ??

0
  • #13 05 Lis 2006 17:03
    arigato
    Poziom 24  

Dzisiaj mój czas już się skurczył, ale tak na chybcika podam ci link http://www.rainbow-software.org/ na którym znajdziesz program UNIFLASH. Bardzo przydatne narzędzie w sytuacji, gdy upgrade BIOS-u się nie powiódł. Niestety po angielsku. Warunek podstawowy- trzeba posiadać pasujący do tego modelu plik. Są również programatory do tego typu pamięci. Jeżeli kość twojego BIOS-u jest w obudowie nie wlutowywanej do płyty (w podstawce) np. PLCC32 to programować można np.: http://www.swistak.pl/aukcje/1252932,Programator-WILLEM4-DIP32-2xPLCC32-ZASILACZ.html
    W pliku tekstowym UNIFLASH’a znajdziesz opis (również angielski) jak postępować w sytuacji gdy monitor pokazuję głęboką czerń. Osobiście nie robiłem tego z notebookami i czy będzie podobnie jak w przypadku PC powiem szczerze, że nie wiem.
    Jest jeszcze jedna możliwość. Mogła paść karta graficzna. Wtedy również komputer zachowuje się podobnie jak po nieudamnym flashu BIOS-u.
    Pozdrawiam.

0
  • #14 06 Lis 2006 15:21
    arigato
    Poziom 24  

Witam!
    Awaria BIOS-u może nastąpić również z powodu obecności jakiegoś wirusa, a wtedy użytkownik rzeczywiście będzie się zarzekał, że przy BIOSie nic nie kombinował i nie skłamie.
    Program UNIFLASH znakomicie nadaje się do tzw. „hot flash’a”. Posiadam, co prawda programator i nie mam problemu z zapisywaniem kości BIOS, ale z głodu wiedzy próbowałem kiedyś takiego hot flasha na dwuch notebookach DELL. Były to kolejno- Pci233 i C640 1,7GHz. Żadna z prób się nie powidła. Komputerkom nic się nie stało, ale zapisanie nowego BIOSU po prostu nie było możliwe. W PC-tach nie ma właściwie żadnego problemu z hot flashem.
    Oczywiście nie upieram się przy tym, że to na pewno BIOS, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że pies jest właśnie tutaj pogrzebany.
    Pozdrawiam.

0
  • #15 26 Lis 2006 09:09
    Cezary
    Poziom 12  

Witam

Jeżeli mogę się podłączyć do tematu to mam podobny problem z Toshiba tylko trochę starszą, mianowicie Tecra 8100.
    Na diodach wszystko jest ok natomiast ekranu startowego biosu nie ma. Wiem ze byly próby na tym laptopie z bateria od podtrzymania zasilania BIOS'u i od tej pory jest podobnie jak u kolegi. Z tym, że u mnie problemy z matrycą są wykluczone ponieważ po uruchomieniu Laptopa i wciśnięciu F12 na klawiaturze pokazuje się okno umożliwiające upgrade biosu z pliku na dyskietce. Po włożeniu dyskietki z biosem bardzo długo czyta z tego dysku i nic sie nie dzieje.
    Pozdrawiam

0