Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Safrane 00 - uszkodzona pompa paliwa

marco1104 14 Paź 2006 23:28 1728 10
  • #1 14 Paź 2006 23:28
    marco1104
    Poziom 11  

Witam
    prawdopodobnie uszkodziłem pompę paliwa, za mało było w baku :(, pompa nie odzywa się przy włączeniu stacyjki, dochodzi do niej zasilanie. Moje pytanie: co sie psuje w tym momencie i czy jest jakaś możliwość naprawy bo jeszcze jej nie wyciągałem z baku. Jeżeli nie ma takiej możliwości to od razu gdzieś zamówie, i drugie pytanie czy nie ma ryzyka uszkodzenia wtryskiwaczy z powodu braku paliwa ?
    pozdr

0 10
  • #2 15 Paź 2006 01:21
    Buzka23
    Poziom 17  

Rozumiem ze masz prawdopodobnie instalacje gazowa bo nie zadawalbys takich pytan. Prawdopodobnie nie ma juz ratunku dla tej pompy i trzeba ja wymienic natomiast na przyszlosc proponuje zrobic odciecie zasilania tej pompy przy pracy na gazie.

pozdrawiam

0
  • #3 15 Paź 2006 09:52
    marco1104
    Poziom 11  

Słyszałem, że nie zalecane jest odcinanie zasilania pompy paliwa ze względu na chłodzenie wtryskiwaczy paliwem, czyli ta pompa jest nienaprawialna ?

0
  • #4 15 Paź 2006 10:19
    rudyrydz
    Poziom 10  

Pompa jest nie do naprawienia ,obudowa jest sprasowana i by dostać się do środka zmasakrujesz ja cała, pompa zatarła się gdyż nie miała przepływu paliwa (brak paliwa w baku)a łożyska i łopatki są smarowane i chłodzone paliwem, podostaje ci kupno drugiej
    jesli chodzi o wtryskiwacze to nie ma z nimi problemu sam zrobiłem odcięcie pompy i nic z nimi się nie dzieje ale dobrze jest od czasu do czasu przepalić na benzynie dłuższa przerwa może doprowadzić do zapieczenia wtrysków.

0
  • #5 15 Paź 2006 10:20
    0__0
    Poziom 30  

Na temat chlodzenia wtryskow paliwem to sa rozne zdania,wg mnie to akurat bzdura, ale na pewno trzeba dbac zeby przy pracujacej pompie zawsze bylo troche benzyny -jezdac z pustym bakiem nie ochlodzisz wtryskow jedynie pompe spalisz.
    Pompa jest nienaprawialna bo jest nierozbieralna a poniewaz pracuje z ciecza palna to nie spotkalem jeszcze desperata ktory probowalby ja rozcinac i naprawiac a potem zamontowal z powrotem do auta.

0
  • #6 15 Paź 2006 10:58
    mateo027
    Poziom 26  

Co do naprawy pompy koledzy powiedzieli wszystko, ja dodam jedynie, ze jesli zdecydujesz sie na uzywana to jest taka sama w kazdym silniku benzynowym,w safrane I i II.
    Pozdrawiam

0
  • #7 15 Paź 2006 11:07
    marco1104
    Poziom 11  

Dzięki wielki koledzy, już zamówiłem, tak jeszcze zapytam, są jakieś automaty odcinające zasilanie pompy ?
    pozdrawiam

0
  • #9 15 Paź 2006 19:42
    mateo027
    Poziom 26  

Po co kupowac magiczne wylaczniki automatyczne za 20 zl i wiecej jak wystarczy lutownica,pare kabelkow i przekaznik i po wszystkim :-)

0
  • #10 15 Paź 2006 21:40
    rudyrydz
    Poziom 10  

Jesli masz instalacje gazową to spokojnie możesz podłączyć się pod przekaźnik odcinający prace wtryskiwaczy i nic nie musisz kupować wystarczą tylko kabelki :)

0
  • #11 15 Paź 2006 22:17
    mateo027
    Poziom 26  

A jak to zrobic na jednym przekazniku tym co wtryski,a raczej an emulatorze?Bo nikt nie robi juz wtryskow na przekazniku?

0