Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon I990 - migają diody

Kwasek27 15 Paź 2006 11:22 2595 2
  • #1 15 Paź 2006 11:22
    Kwasek27
    Poziom 14  

Po włączeniu do prądu drukarka się testuje, po przetestowaniu mruga dioda pomarańczowa 5 razy i raz dioda zielona, na ekranie monitora pojawia się komunikat "Błąd operatora".

Posiada moze ktos wykaz bledow do tej drukarki? BYlym bardzo wdzieczny co oznacza ten bład.

0 2
  • Pomocny post
    #2 15 Paź 2006 15:55
    lenczewski
    Poziom 11  

w Canon-ach 5 błysków na ogół oznacza błąd głowicy drukującej. Najczęściej chodziło o zamianę miejscami głowicy Color i Black (głowicy a nie zbiornika z atramentem) dla i990 to chyba nie jest prawdziwe! gdyby to było 6 to (brak głowicy lub nierozpoznawalna) albo 7 (głowica uszkodzona) to wiadomo co odpowiedzieć. albo 4 (trak tuszu) Lecz 5 w tym modelu - nie wiem do końca wujmij tusze, głowicę, przejrzyj kontakty, załóż powrotnie i ... może pomoże

Dodano po 3 [minuty]:

Znalazłem jeszcze to . Prawdopodobne przyczyny problemow: a) Sygnalizacja diodami w Pana przypadku moze oznaczac wystapienie efektu pampersa. W przypadku, gdy wystapil tzw. efekt przepelnionego pampersa oprocz wymiany absorbera tuszu trzeba rowniez wykonac reset calego urzadzenia za pomoca specjalnego oprogramowania diagnostycznego. Niestety nie posiadamy takiego programu i pozostaje jedynie kontakt z serwisem Canon, ktory odplatnie przeprowadzi tego typu usluge. Sama geneza problemu pampersa - w miejscu parkowania glowicy jest umieszczony filc (absorber), ktory wchlania resztki tuszu wydobywajace sie z glowicy. Firma Canon ustawila w pamieci drukarki, ze po wykonaniu okreslonej ilosci wydrukow urzadzenie jest automatycznie blokowane - co nazywamy efektem przepelnionego pampersa. b) Uszkodzona elektrycznie glowica. Proponuje zakupic nowa glowice w sklepie internetowym Agawa.PL Podaje link do podstrony z oferta cenowa: http://www.agawa.pl/tabelak/index.asp?prdd2=3080

0
  • #3 15 Paź 2006 16:21
    Kwasek27
    Poziom 14  

dziekuje za szczegółową odpowiedź. akurat ja nie posiadam tej drukarki, ale dostępna jest do kupienia w serwisie allegro i zastanwailem sie czy ja nie kupic z zamiarem naprawy. sprzedawca opisywal usterke jak podalem.
    wiem ze czasami udaje sie usunac efekt pampersa kombinacjami klawiszy, ale ten symbol drukarki jest jakis malo spotykany i trudno znalesc opis. pozdrawiam

0