Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć stary watomierz ?

15 Paź 2006 14:21 2185 2
  • Poziom 38  
    Witam wszystkich.Problem jak w temacie.Z oznaczeń wynika że jest 3 fazowy a ja chciałbym jeżeli to możliwe podłączyć go pod jedną.Wiem że trzeba podłączyć dwa obwody,równoległy i szeregowy,tylko do których zacisków.Proszę o pomoc :cry:
    Ps.Ten miernik bardzo fajnie wygląda,mam jeszcze amperomierz wyglądający tak samo,ale z podłączeniem nie było problemów :D
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Patrząc na zakresy pomiaru napięć, raczej nie wykorzystasz tego przyrządu bezpośrednio podłączając do sieci (mamy 400V miedzyfazowego, a maksymalny zakres przyrządu to 250V). Ale jedźmy dalej; "R" za strzałeczką w dół to WEJŚCIE prądowe fazy R, drugi zacisk "R" to wyjście w kierunku odbiornika. Analogicznie dla fazy S. UWAGA: Nie pomyl kierunków przepływu prądów - będą się wzajemnie znosić i albo nic nie zmierzysz, albo miernik będzie pokazywał bzdury. Jeśli chodzi o napięcia, musisz skorzystać z transformatora trójfazowego 400/250V lub (co jest o wiele dokładniejsze) z przekładników napięciowych 400/250V, oddzielnie - mowa przekładnikach - dla każdej fazy.

Dodano po 2 [minuty]:

Poprawka (tak to jest, kiedy w czasie pisania odpowiedzi nie widać obrazka :-) )
    Transformator 3-fazowy lub przekładniki 400/260V, albo 400/130V.
  • Poziom 38  
    Dzięki za informację,chyba sobie odpuszczę.Temat zamykam :D