Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł VAILLANT VU INT 180/1XE- migający wskaźnik zapłonu

Januszs0 15 Paź 2006 15:29 2595 4
  • #1 15 Paź 2006 15:29
    Januszs0
    Poziom 11  

Witam
    Mam następujący problem z w/w kotłem. Po włączeniu zasilania piec nie startuje. Po ok 20s zaczyna migać kontrolka "wskaźnik zapłonu". W instrukcji miganie tego wskaźnika opisane jest jako brak wody w piecu. Piec oczywiście jest zalany odpowiednio wodą ciśnienie na manometrze ok 1,5-2atm. Sprawdziłem filtr wody jest czysty wiec nie powinno być problemu z przepływem wody przez piec. Podłączyłem na ostro sama pompę i odnoszę wrazenie że pompa nie działa. Po podłączeniu napięcia słychać bardzo ciche puknięcie, po krótkim czasie pompka robi sie ciepła co wydaje mi sie niepokojącym objawem. Nie słychać też szumu przepływającej wody. Jako informacje dodam że w okresie letnim przez kilka dni instalacja C.O była bez wody. Proszę o poradę co może być przyczyną takiego zachowania się pieca.

Janusz

0 4
  • #2 16 Paź 2006 02:31
    DonRomano
    Poziom 33  

Odkręć śrubę na pompie i wkrętakiem ją rozruszaj.
    Jest normalne że się zakleszczyła.
    Jak nie ma przepływu kocioł się nie uruchomi.

0
  • #3 16 Paź 2006 22:15
    Januszs0
    Poziom 11  

Witam

Dziękuję za pomoc. Przekręciłem ośką wirnika i piec działa. Mam jeszcze 1 pytanie odnośnie temperatury jaką należy ustawić na piecu. Posiadam regulator EUROSTER 2000 czyli mam tylko możliwość wyłączenia lub załączenia kotła. Moje pytanie jest jaką należy ustawić optymalna temperaturę wody na piecu przy takim trybie pracy.

Janusz

0
  • #4 16 Paź 2006 23:51
    Michał Król
    Poziom 15  

Musisz raczej dobrac indywidualnie temperature C.O ja bym ustawil 50-55 stopni przy zerowej na zewnatrz.A dla temperatury jak dzis to z 45 Ciezko cos podac dokladnie niewiadomo jakia masz instalacje tzn grzejniki na jakie parametry itp niemniej wazna rownierz jest izolacja termiczna budynku.

0
  • Pomocny post
    #5 17 Paź 2006 05:15
    DonRomano
    Poziom 33  

Przy termostacie pokojowym takim jak euroster producent zaleca ustawienie mniej więcej na 2/3 obrotu tzn ok.60st.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo