Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat w instalacji elektrycznej

piter3 15 Paź 2006 16:41 2219 4
  • #1 15 Paź 2006 16:41
    piter3
    Poziom 15  

Witam.
    Wymieniam w domu rozdzielnicę ponieważ mam jeszcze bezpieczniki starego typu i przy tej okazji mam zamiar trochę zmodyfikować instalacje elektryczną.
    Chciałbym przystosować ją do współpracy z agregatem który w przyszłości planuję zainstalować.
    Agregat miał by być 3 fazowy staerowany automatycznie - w momencie zaniku napięcia w sieci miał by się załanczać. I tu mam problem. Wiem że w rozdzielnicy musi być punkt wspólny gdzie spotykać na przełączniku mają się przewody z sieci przewody z agregatu i przewody na instalację elektryczną. Nie wiem jednak jak taki przełącznik działa - ile przewodów muszę doprowadzić do agregatu (czy wystarczy 3, czy potrzebne jakieś dodatkowe do sterowania?) Czy ktoś mógł by podać link do takiego automatycznego przełącznika bądź schematu jego podłączenia?

0 4
  • Relpol
  • #2 15 Paź 2006 16:53
    chester8
    Poziom 18  

Witam układ jest prosty, co będzie załączało agregat??? jest on przystosowany do samo rozruchu w przypadku braku napięcia???
    Jeśli tak to trzeba wykonać tylko trochę automatyki, składającej się z dwóch styczników, teraz pytanie, czy agregat się ma sam wyłączyć w momencie włączenia zasilania z sieci? podaj mi sposób w jaki ma się to odbywać a schemat i resztę Ci stworze

1
  • Relpol
  • #3 15 Paź 2006 16:58
    lukiiiii
    Poziom 26  

nie zapomonij o hysterezie zanik napiecia 30s, po powrocie powiedzmy 2min.

0
  • #4 15 Paź 2006 17:00
    chester8
    Poziom 18  

to już tylko kosmetyka

0
  • #5 15 Paź 2006 23:11
    piter3
    Poziom 15  

Tak jak padło wyżej - agregat miał by załączać się po zaniku napięcia sieciowego (powiedzmy 30 sekund) a wyłączać po powrocie (tak jak padło 2 minuty).
    Co do agregatu to go jeszcze nie posiadam ale żeby się sam uruchamiał to musi być rozrusznik+akumlator chyba innych opcji nie ma.

0
  Szukaj w 5mln produktów