Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdjęcia z satelitów meteorologicznych NOAA

Jap 20 Wrz 2019 09:12 634908 1748
    fikon
    Poziom 11  
    Witajcie, przymierzam się do odbioru zdjęć z NOAA ,mam zwykły tuner dvbt na ukladzie rtl i kupiłem też sobie specjalny odbiornik na Aliexpress ,mam duży problem bo nie mogę go uruchomić działa jedynie na laptopie z dziesiątką ale chciałem zadać inne pytanie czy na pietnasto centymetrowej antenie gdy satelita jest bezposrednio nad Polską nie powinienem odebrać choćby szczątkowego sygnału? u mnie kompletnie nic nie widaćjeśli chodzi o sygnał na 137Mhz
  • Relpol przekaźniki
    rosomak19
    Poziom 19  
    A co kolwiek odbierasz na tym zestawie? W okolicach 137 (136,779MHz i 136.997MHz) jest nadawany VDL ,krótko mówiąc informacje o pozycji samolotów itp. To są takie krótkie piki jak na załączonym obrazku Zdjęcia z satelitów meteorologicznych NOAA a na kawałku badyla niekoniecznie coś odbierzesz. Możesz spróbować jeszcze sygnał z Meteora M2 odebrać. Na szybko mógł byś chociaż z kawałków grubszego drutu antenę GP poskładać, nawet bez wzmacniacza powinieneś coś odebrać.
    amiga22
    Poziom 11  
    CZEŚĆ. A jakim programem próbujesz odebrać obrazki?
  • Relpol przekaźniki
    rosomak19
    Poziom 19  
    Możesz sprecyzować , o jakie "obrazki" chodzi?
    rosomak19
    Poziom 19  
    Wystarczy wejść pod ten adres https://wxtoimgrestored.xyz/ ściągnąć WXtoIMG i odpowiednio go skonfigurować . Do tego najlepiej zainstalować jeszcze wirtualny kabel . Dekodować obrazki z NOAA można jeszcze za pomocą programu Satsignal ,ale ten pierwszy po udostępnieniu za darmo pełnej wersji , ma więcej możliwości.
    fikon
    Poziom 11  
    Piki o których mówisz widzę na 137 chociaż bardzo słabo ,położenie satelit w progranmie WXtoIMG i orbitronie różni się ,ale kierując sie tymi dwoma programami nasłuchuję w czasie kiedy są nad Polską i nic nie słyszę czy zbudiowanie anteny pomoże czy już na tej antenie 15 centymetrowej powinienem zauważyć szczątkowy sygnał?
    rosomak19
    Poziom 19  
    Tan tym kawałku patyka nic nie odbierzesz ,poza tym NOAA ma inna polaryzację . Mówię na początek weź gruby przewód miedziany , bądź cienkie rurki miedziane/aluminiowe i zrób antenę GP . Nawet bez wzmacniacza powinieneś wtedy coś odebrać, ale na kawałeczku tego badyla dołączonego do zestawu to zapomnij. Jeśli aktualizujesz dane TLE w obu programach ,to nie powinny sie różnić pozycje .