Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdjęcia z satelitów meteorologicznych NOAA

Jap 20 Wrz 2019 09:12 634908 1748
 • #1741
  fikon
  Poziom 11  
  Witajcie, przymierzam się do odbioru zdjęć z NOAA ,mam zwykły tuner dvbt na ukladzie rtl i kupiłem też sobie specjalny odbiornik na Aliexpress ,mam duży problem bo nie mogę go uruchomić działa jedynie na laptopie z dziesiątką ale chciałem zadać inne pytanie czy na pietnasto centymetrowej antenie gdy satelita jest bezposrednio nad Polską nie powinienem odebrać choćby szczątkowego sygnału? u mnie kompletnie nic nie widaćjeśli chodzi o sygnał na 137Mhz
 • Relpol przekaźniki
 • #1742
  rosomak19
  Poziom 19  
  A co kolwiek odbierasz na tym zestawie? W okolicach 137 (136,779MHz i 136.997MHz) jest nadawany VDL ,krótko mówiąc informacje o pozycji samolotów itp. To są takie krótkie piki jak na załączonym obrazku Zdjęcia z satelitów meteorologicznych NOAA a na kawałku badyla niekoniecznie coś odbierzesz. Możesz spróbować jeszcze sygnał z Meteora M2 odebrać. Na szybko mógł byś chociaż z kawałków grubszego drutu antenę GP poskładać, nawet bez wzmacniacza powinieneś coś odebrać.
 • #1743
  amiga22
  Poziom 11  
  CZEŚĆ. A jakim programem próbujesz odebrać obrazki?
 • Relpol przekaźniki
 • #1744
  rosomak19
  Poziom 19  
  Możesz sprecyzować , o jakie "obrazki" chodzi?
 • #1746
  rosomak19
  Poziom 19  
  Wystarczy wejść pod ten adres https://wxtoimgrestored.xyz/ ściągnąć WXtoIMG i odpowiednio go skonfigurować . Do tego najlepiej zainstalować jeszcze wirtualny kabel . Dekodować obrazki z NOAA można jeszcze za pomocą programu Satsignal ,ale ten pierwszy po udostępnieniu za darmo pełnej wersji , ma więcej możliwości.
 • #1747
  fikon
  Poziom 11  
  Piki o których mówisz widzę na 137 chociaż bardzo słabo ,położenie satelit w progranmie WXtoIMG i orbitronie różni się ,ale kierując sie tymi dwoma programami nasłuchuję w czasie kiedy są nad Polską i nic nie słyszę czy zbudiowanie anteny pomoże czy już na tej antenie 15 centymetrowej powinienem zauważyć szczątkowy sygnał?
 • #1748
  rosomak19
  Poziom 19  
  Tan tym kawałku patyka nic nie odbierzesz ,poza tym NOAA ma inna polaryzację . Mówię na początek weź gruby przewód miedziany , bądź cienkie rurki miedziane/aluminiowe i zrób antenę GP . Nawet bez wzmacniacza powinieneś wtedy coś odebrać, ale na kawałeczku tego badyla dołączonego do zestawu to zapomnij. Jeśli aktualizujesz dane TLE w obu programach ,to nie powinny sie różnić pozycje .