Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston ATL 73 TX. Bęben nie drgnie nawet na chwilę.

15 Paź 2006 19:55 3657 8
  • Poziom 10  
    Witam. Pralka po podlaczeniu wlacza sie programator, pobiera wodę, zagrzewa, i tyle. Pokretlo programatora sie obraca, niestety to wszystko. Beben ani nie drgnal na chwile. Pomocy...
  • Specjalista AGD
    do sprawdzenia pasek>>>silnik(szczotki),moduł
  • Poziom 10  
    na plytce znalazlem uszkodzony triak btb12, po wymianie ustawilem program na 3. ruszyl silnik pralka zaczela prac, niestety to nie koniec.
    Po zalaczeniu grzalki na min. 40C - grzala bez przerwy, do nr 4 na programatorze, przez ten czas ani razu nie oddala ani nie pobrala kropli wody, dochodzac do 4 programator calkim stanal. pchnalem kawalek do przodu niestety nic ;( W ostatecznosci nie wypompowala nawet wody.
  • Specjalista AGD
    do sprawdzenia czujka ntc
  • Poziom 17  
    Sprawdź czy silniczek od programatora jest dobry i czy pracuje.
  • Specjalista AGD
    Parol napisał:
    Sprawdź czy silniczek od programatora jest dobry i czy pracuje.

zasilanie silniczka zwiazane jest z odczytem temperatury przez sondę ntc :!:
  • Poziom 17  
    Na grzaniu silniczek jest popychany impulsem z modułu,czyli zależy od czujnika NTC,ale na płukaniu jest zasilany z programatora i powinien pracować niezależnie od czujnika NTC.Kol.Nada również na płukaniu pralka nie pracuje.
  • Poziom 10  
    termistory raczej w porzadku, ten od 40C zmienia sie w granicach kilkuset 200-250k (temp.pokojowa)do kilkudziesieciu przy wodzie goracej. Drugi (nc90) to pewnie t. stykowy, tyle ze nie wiem, czy powyzej 90C ma zwierac czy rozwierac. Moze ma ktos schemat, byloby mi latwiej. Dzieki.
  • Poziom 10  
    Niestety, okazało się, że pralka ma również przecieki (z bębna), więc dalsza naprawa wydała mi się bezcelowa.