Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lighting - oświetl impreze

VIGOR_PICTURES 31 Gru 2009 01:57 141964 295
    djneo305
    Poziom 2  
    Witam Panowie. Ostatnio zrobiłem sterownik 8 modułów LED FLUX sterowanym tymże programem Lightning przez LPT - świetna sprawa. Jednak przydała by się jeszcze jedna rzecz - moja prośba o plugin lub moduł by wartości w przedziale 1-512 były multipleksowane na wyjściu LPT - coś w stylu Dimmera - jeżeli suwakiem LEVEL ustawię np. 181 to chciałbym na wyjściu LPT uzyskać ciąg impulsów PWM proporcjonalny do zadanej wartości :)
    Popak
    Moderator na urlopie...
    Na LPT tego nie zrobisz. Pozostaje ci tylko sterownik DMX na usb i i zrobić odbiornik DMX i połączyć wszystko razem. Po plugin i resztę informacji zapraszam na www.lightning.elektroda.eu
    Vampir8
    Poziom 16  
    DJpopak;) napisał:
    Na LPT tego nie zrobisz.

Da się. Sam robiłem testy z tym, ale..
    powiedzmy ze port jest mało stabilny, wystarczy ze zajmiesz procesor czymś i już PWM to nie PWM, nawet przy nic nie robieniu na komputerze sygnały nie sa stabilne, no i pozostaje kwestia wysterowania 8 kanałami, mi z ledwością udało się uruchomić 2 regulowane kanały.

Chyba żeby zrobić jakąś komunikację po porcie równoległym, ale to by się mijało z celem no i dodatkowo trza było by stosować uC, zamiast LPT lepiej użyć COM, USB lub samego DMX
    Popak
    Moderator na urlopie...
    Vampir8 napisał:
    DJpopak;) napisał:
    Na LPT tego nie zrobisz.

Da się. Sam robiłem testy z tym, ale..

I tu jest problem niby dasię ale nie bo... Tak samo jak z watą cukrową :). Watę z cukru zrobisz i zjesz, ale watę kosmetyczną też da się umieścić na patyku ale tego nie zjesz :)
    mikolajdeejay
    Poziom 15  
    Cześć, mam pytanie odnośnie oświetlenia DISCOLITEZ. Czytałem na forum,że ten sterownik włącza jedynie lampy metodą 0 -1 ( włączona lub wyłączona), czy jest możliwość ,żeby na triaku bt136 zrobić płynne przejścia? Chodzi mi o regulacje siły świecenia żarówki pod 220B. Dzięki za odpowiedź
    Vampir8
    Poziom 16  
    Zmieniasz sposób sterowania, wymieniasz optotriaki na bez załączania w zerze w układzie discoliteza, dodajesz detektor przejścia przez zero w sieci no i jakiś uC który obliczy ci czasy załączenia w odpowiednim kącie sinusiody
    mikolajdeejay
    Poziom 15  
    można jakiś schemat takiego urządzenia z ww. elementami ? rozumiem ,że konieczna jest wymiana MOC3041 , ale triak BT136 będzie się nadawał nadal ?
    misiekk167
    Poziom 2  
    Witam ja z zapytaniem przeczytałem od a do z cały ten temat na temat tego programu i nadal nie rozumiem jak podłączyć port lpt ( 8 kanałowy DL)
    udało mi się zrobić sceny wszystko ładnie ale nie chodzą mi płynnie (ledy zapalają się powoli zamiast mrygać) i nie moge dojść co jeszcze wstawić by działało mi to płynnie na razie raczkuję jak widać i chciałbym zrobić prosty efekt mianowicie zwykły wskaźnik wysterowania na port lpt wszystko mam już zrobione kwestia tylko bawienia się w programie więc tak zaczynam od wstawiania input/audio potem dodaje 8 switchy robię sceny, dodaje next scene no i tu już zaczynają się schody podłączam do audio input i nic raz mrygnie i koniec ale gdy dodam input/beat jest ok ale zamiast płynnie to robić to to skacze powoli ;/ mógłby ktoś mi to wyjaśnić albo zrobić taki pulpit żebym mógł zobaczyć ocb ? na razie próbuję jakieś proste rzeczy gdy się już oswoję pokombinuję coś więcej ;) z góry dziękuję
    Vampir8
    Poziom 16  
    Zaraz za modułem Audio daj Procces>Spectrum Processing>Select w jego opcjach ustal zakresy tak około min 7 a max 14, to będzie zakres basów, i dopiero później podlacz do Process>Pulse Control>Beat, do beat podlacz również pod wejscie 2 suwak, a pod wyjscie 1 sygnał na Next Scene, pod wyjscie 2 daj Meter. Tak by wygladała detekcja uderzeń basu, suwakiem regulujesz próg załączenia.

Bo ten Input>Beat to pobiera dane z zewnętrznego programu, i wtedy zależy jak w nim poustawiasz parametry.

Jeżeli chcesz zrobić wskaźnik wysterowania to użyj modułu UVSplitter zaraz za Select.
    VIGOR_PICTURES
    Poziom 20  
    Jako założyciel tematu (aż żałuję że poza wkładem na początek nie robiłem nic) chciałbym was podbudować. Autor Lightninga przemówił :) Co prawda nie ma zbyt dobrych wieści, ale najważniejsze że żyje i zamierza coś powoli robić.

Niżej mail od niego:

Code:
    Hi Vigor & Vampir,

I'm alive. Unfortunately no time for Lightning at all at the moment. To
    illustrate the trackbar usage, I'll release the source code for the
    in_level
    module next when I'm at it, but even that could take a couple of weeks.

Tommy

Pozdrawiam i życzę miłych ferii :)
    PS: Chciałbym serdecznie podziękować Vampirowi8 za ogromny wkład w polską stronę Lightninga.
    szprocisyn
    Poziom 1  
    Witam.
    To mój pierwszy post na elektrodzie mimo że wcześniej dużo tu czytałem ;)
    Do rzeczy. Robię taki projekt obudowy do komputera (jak się uda to wstawię) w której chciałbym umieścić equalizer (sama wisualka, nie korektor). Wyszperałem taki ze starego radia (5 na 10 diod) - idealnie nadaje się do mojej obudowy. Teraz czas na moje pytania:

Czy nie mając w komputerze portu LPT mogę sterować poprzez lighting 32 diodami (chodzi raczej o 25 "sygnałów" dla diod, ponieważ chciałbym, aby świeciły się po 2 diody na jeden sygnał) - co będzie mi do tego potrzebne? Np. jedna przejscowka z usb na ltp czy tez az 4 (4 x 8)?

Czy mogę w lightingu ustawić tak aby na jedna kolumna (jest ich pięć) diod wypadało np. 1/5 częstotliwości dźwięku słyszalnej przez człowieka (czy tak jak sie to robi w equalzierach - po prostu chodzi o wyodrębnienie sygnału częstotliwości na 5 rożnych "skal" i przekazanie ich na 5 rożnych kolumn)

Czy mogę po filtrze powyższym z częstotliwością umieścić filtr głośności - czyli głośność podzielona na 5 rożnych poziomów) i tak np. przy głośnym dźwięku paliłby się wszystkie diody w danej kolumnie a przy cichym np. tylko 4 z 10 diod.

Mam nadzieje ze pytania są zrozumiałe ponieważ po raz pierwszy chciałbym zrobić taki projekt i nie wiem czy dobrze się wyraziłem.

ps. chylę czoła przed Waszą wiedzą
    3ai
    Poziom 9  
    Witam! Wykonałem układ oparty na ft245. Mam problem ze źródłem dźwięku. Otóż w laptopie nie mam wejścia LineIn i do wyboru w input->audio mam tylko mikrofon. W jaki sposób mogę przekazać dźwięk do Lightninga? Ewentualnie istnieje możliwość korzystania z wtyczki discolitez do winampa przez usb?
    Popak
    Moderator na urlopie...
    Witam
    Lightning ma też funkcję stereo mix czyli bezpośrednio pobiera sygnał audio Jeżeli nie masz tej funkcji zostaje ci podłączenie sygnału audio pod wejście mikrofonowe.
    Gadzet1991
    Poziom 1  
    Witam.

mam prośbę potrzebuje pulpitu, 8-kanałowy, do podłączenia 3 świateł dyskotekowych (na halogenach) i dwóch układów zbudowanych z diód LED. Podjął by się ktoś zrobienia czegoś takiego? Będę bardzo wdzięczny.
    marcinek888
    Poziom 14  
    czy ktoś mi zrobi ustawienie kolorofonu z regulacją ???
    COLARGOL000
    Poziom 10  
    Cześć. Czy ktoś posiada plug-in do winampa, dzieki któremu lightning odbiera sygnał beat? Jesli tak, to pewnie nie tylko mnie to by sie przydało, gdyz wiadomo, że doszło do awarii bazy danych strony lightning.elektroda.eu
    Uszol 1990
    Poziom 29  
    beat działa z programem beatdetector.exe poszukaj z którymś lightningiem na pewno znajdziesz pozdrawiam
    COLARGOL000
    Poziom 10  
    To wiem, lecz tamto według mnie było bardzej dokładne
    Vampir8
    Poziom 16  
    W oryginalnej paczce z Lightning jest taki plik "Lightning.ape" ten plik kopiujesz do folderu "Winamp\plugins\avs" potem uruchamiasz winampa i wybierasz wizualizacje avs.dll, edytujesz wizualizacje i dodajesz do niej lightning.ape
    DjDanielo1
    Poziom 12  
    Witam Serdecznie
    Wykonałem moduł deluxe 32, jednak problem pojawia sie z programem. Tak jak kolega wyżej nie mam do wyboru w ,,input,, audio mojej karty dzwiękowej a tylko mikrofon z owej karty. Jak to zmienić? Czy jest wgl szansa by coś z tym zrobić? Przed zmianą karty głównej wszystko działało a teraz nie ma możliwości by to uruchomić.
    Uszol 1990
    Poziom 29  
    Jakby ktoś był zainteresowany mam różne płytki do sprzedania (po kosztach)
    moduł deluxe 32 + bufory na uln
    wersję 16 kanałową na usb z modułem wykonawczym... zainteresowanych zapraszam na PW, sprzedał bym to bo mi to już nie potrzebne :)
    DjDanielo1
    Poziom 12  
    Jest możliwość ustawienia krótszego czasu jak 1ms? Bo niestety sterowanie silnikiem krokowym jest bardzo powolne w różnych kombinacjach. Chyba że ktoś jest w stanie wykonać pulpit pod 2 silniki krokowe?
    mimi221
    Poziom 13  
    Pomocy. Zrobiłem VU meter, i nie wiem jak skonfigurować Lightning'a, aby mi ładnie zapalał diody... Wszystko jest podłączone pod LPT(8 diód). Próbowałem tworzyć cos, ale nie wychodziło... Szukam już tego dość długo i bawię sie dość długo w tym programie, ale jak na początkującego 3 godziny to wystarczająco. Proszę o pomoc..

Z góry dziękuję
    Pozdrawiam

Jeszcze jedno. Ten program " słucha" muzykę z mikrofonu. Próbowałem jakoś to zmienić, ale tylko karta nagrywająca jest wczytywana przez program.

Również dodam że mam Windows 7 Ultimate jak to w czymś pomoże, lub ułatwi pomoc.