Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wnerwiające buczenie głośników komputerowych

16 Paź 2006 10:50 2226 3
  • Poziom 19  
    WITAM kupiłem sobie około roku temu głośniki do kompa 2+1 firmy EASY-TOUCH działają ładnie i pięknie ale gdy niema puszczonego dzwięku to wydobywa się z nich buczenie juz mnie to wnerwia jest to bardzo uciążliwe tam jest wzmacniacz na układzie TDA pomijam fakt że buczą od nowości więc końcówka pewnie jest sprawna myślę ze to po prostu wada fabryczna jak to usunąć
  • Spec od car audio
    Zwiększyć pojemność kondensatora filtrującego, oddalić transformator od płytki, zastosować ekranowane przewody do doprowadzenia audio.
  • Poziom 19  
    a który to kondensator filtrujący gdzie go szukać a co do trafa to z oddaleniem raczej nie wyjdzie bo to mała skrzyneczka a gdybym zamontował trafo w aluminiowej obudowie ?? a i zauważyłem jeszcze jedno gdy uziemię wzmacniacz to buczenie sie zmniejsza
  • Poziom 12  
    Sprawdź co może być przyczyną:
    1) zostaw podłączone tylko głośniki a resztę odłącz - resztę mam na mysli także kabel z CD-ROMu - potem podłączaj po kolei może w ten sposób znajdziesz winowajcę
    2) odłącz głośniki i sprawdź czy buczenie zniknie - jeżeli nie to może przestaw je dalej i zobacz wtedy
    3) podłącz je do innego urządzenia np. CD-playera walkmana itp i sprawdź czy buczenia dalej jest