Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Dell Latitiude CPi d266XT

jonnyB 16 Paź 2006 12:03 1074 2
  • #1 16 Paź 2006 12:03
    jonnyB
    Poziom 15  

Witam
    Laptop zostal przywieziony z usa z angielskojęzycznym winxp. W polsce z wiadomych wzgledow ktos przeinstalował system na polskiego winxp i tu zaczeły sie "schody". Laptop dziala, jest dzwiek(sterownik windows) jednak suwak mikrofonu w regulatorze głosnosci musi byc ustawiony na min. inaczej "wzbudza sie". Objawy sa takie same przy podłaczonym mikrofonie zewnetrznym jak tez z mikrofonem wewnetrznym. Bycmoze orginalny sterownik dell dzialal dobrze a problem jest tylko z tym z winxp poniewaz nawet po odłaczeniu mikrofonu wewnetrznego słychac spory szum i trzaski.
    Szkalem innego sterownika ale nic nie znalazlem. kontroler audio:
    Crystal 4237b
    Pozdrawiam

• #2 16 Paź 2006 12:35
    Romek_xx
    Poziom 24  

Czy zaglądałeś tutaj: http://search.euro.dell.com/results.aspx?cat=...ubcat=dyd&c=uk&l=en&s=gen&k=Crystal+4237b&p=1 , niestety są tylko do Win NT, 95 i 98, ale może uda Ci się dopasować żeby któryś z nich zadziałał. Nie pobierałem i nie instalowałem żadnego, bo mam całkiem inny sprzęt, więc nie wiem czy to zadziała... ale dzielę się swoją skromną wiedzą jak mogę, pozdrawiam i życzę powodzenia.
    PS: inne stery i rzeczy do Dell można poszukać tutaj: http://support.euro.dell.com/ , może Twój problem tkwi w czymś innym, czy masz włączony "mikrofon booster"? jeśli tak to go wyłącz, choć czasem możesz go potrzebować użyć, ale na mikrofonie podłączanym na zewnątrz chyba nie jest konieczny, przynajmniej u mnie nie włączam go.

• #3 16 Paź 2006 22:24
    jonnyB
    Poziom 15  

Witam
    Dzieki za sugestie z opcja boost mikrofonu ale takie rzeczy sprawdzilem na poczatku. Na stronie dell'a nie znalazlem nic co mozna by tam zainstalowac do winxp. Dzieki ze chcialo Ci sie napisac. Pozdrawiam i zamykaz temat.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo