Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

X-BOX buczy niemiłosiernie.

16 Paź 2006 12:10 1107 2
  • Specjalista EDA
    Panowie, jak w temacie, starego typu Xbox, zasilacz-przetwornica Foxlinka model FTPS-0002, 90W mocy. Na wejściu jest dławik oznaczony : 270610007235. To on jest odpowiedzialny za to potworne buczenie. Nie grzeje się. Stan wizualny dobry, nie widać przypaleń zwojów. Stukanie, ściskanie daje mierne rezultaty. Obok jest wentylator chłodzący procesor. Tak sobie myślę, może ktoś go wymienił i ten obecny generuje duże pole magnetyczne, co wpywa na prace dławika? Ale to raczej nie możliwe. Więc co , czyżby w dławiku rdzeń? Czy mogę ten dławik usunąć? Jaki wpływ będzie miał brak tego dławika na pracę przetwornicy. To jest dławik filtrujący. Nie ma raczej, jak się domyśłam większeg wpływu. Ewentualnie moge sprubować włożyć tam jakiś inny, np. z zasilacza komputerowego. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
  • Użytkownik obserwowany
    domyslam sie bo mam przed soba delte zasilasz.110 v i 220v .wW110v brak tego dlawika i za mostkiem C 250/470uf a 220- 400/150uf.tak wiec bez tego dlawika stanowiacy nie moje okreslenie ,,opor indukcyjny ,,wyleci zabezpieczenie.budowa tych zasilaczy zreszta wszystkich na 110v i taka modernizacja na 220v.ja mam problem ze 110 v przerobic na 220v i mysle jakies podstawic trafko220v bez odczepow uzwojenie pierwotne za ten dlawik.ale trzeba posiedziec w wolnej chwili.choc nie jestem pewien tej odpowiedzi co tu zbija z 220 na 110,w ukladzie stoi jeszcze termistor czy warystor 2szt. ktory w 110v mam spalony.w twim wypadku sprawdz inne elementy zwlaszcza kondensatory jak rezonans to dlawik i kondensator.dobrze zabezpieczyc sie zarowka za bezpiecznik ,przetwornice obciazyc sztucznie .na konsoli tego nie polecam.
  • Poziom 15  
    Po co skoro taki buczący dławik można zasmarować pastą zrobioną z kalafonii rozpuszczonej lekko w spirutusie.