Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sygnalizator cofania

13 Lip 2003 15:11 2245 8
  • Poziom 13  
    Zrobiłem sygnalizator cofania i brakuje mi jednej części. Mianowicie Q1 - PCS-100-08. Nie bardzo wiem co to jest i gdzie to dostać. Sprzedawcy w sklepie też mają problem z rozszyfrowaniem tego oznaczenia. Dlatego zwracam się do was z prośbą o pomoc.
  • Poziom 34  
    a co to za dziwny sygnalizator, nie lepiej było kupić piezo z generatorkiem i podłączyć do świateł cofania
  • Poziom 19  
    krzychu82 w sklepie należy pytać o przetwornik piezo.
    PCS-100-08 jest właśnie tym przetwornikiem bez generatora.
    Pozdrawiam. bol
  • Poziom 13  
    wclae nie taki dziwny https://www.elektroda.pl/samochod/cofania_sygn.html
    Bylem miedz innymi na gieldzie elektronicznej w warszawie i w innym sklepie ektronicznym chyba na hożej i sprzedawcy tewierdzili ze nie maja czegos takiego..........wiec gdzie mam tego szukac mzoe ktos wie :(
  • Poziom 34  
    pewnie, że dziwny, po co dodatkowo budować układ jeśli całość jest w sprzedaży za 3 zł. Budując musicz kupić części, obudowę i wyjdzie drożej, nie licząc wielkości itp.
    Ja nie chodziłbym do takiego sklepu, przecież to jest podstawowy sygnalizator i w wielu sprzętach stosuje takie się gotowce.
    Chyba że to sztuka dla sztuki, wtedy można bawiś się z generatorem :wink:
    Na pewno byłeś na giełdzie ELEKTRONICZNEJ??
  • Poziom 19  
    W Warszawie na giełdzie i w sklepach elektronicznych
    nie ma przetworników piezo? W takim razie pytaj może o membramkę!
    Jeśli nie kupisz podaj na pw adres na jaki mam wysłać.
    Pozdrawiam. bol
  • Poziom 10  
    Witam,
    Chciałbym odświeżyć temat bo mam problem. Zamontowałem przetwornik piezo sygnał przerywany w obwód świateł cofania w Octavii. Wszystko ładnie działa jak podawane jest napięcie bez uruchomionego silnika natomiast jak uruchomię, sygnał jest ciągły lub prawie ciągły.
    Wygląda mi na to jakby na przetwornik podawane było napięcie bezpośrednio z alternatora :x . Czy jest to możliwe :?:
    Czy przepuszczenie napięcia na przetwornik przez mostek załatwi sprawę :?:
    W czym jest problem :?:
    Z góry dzięki za odpowiedzi. :D
  • Poziom 37  
    Widać, TEN piszczyk akurat nie lubi tętnienia napięcia; może zasilić go z podłączonym równolegle (do plusa i masy) kondensatorem elektrolitycznym tak ze 220µF lub więcej, naturalnie na 25V lub wiecej. Sprawdzić nie zaszkodzi.
  • Poziom 10  
    Kurza twarz, na to nie wpadłem :oops: :silly:
    Jutro to zrobię i zapodam jakie wyniki. Wezmę ze sobą kilka pojemności od 220µF wzwyż i zobaczę co mu najbardziej podpasuje.