Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polaryzacja w gniazdku sieciowym a zakłócenia audio

alnus 26 Lip 2003 12:13 10828 33
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    niestety ...prawda jest taka, ze najlepsze modele glosnikow Tonsilowskich w (porownywalnych srednicach) porownaniu do Scan Speaka, czy gornej polki Visatona, czy Alcona, czy Vify czy... sa gorsze.,..Tonsil nie ma takiej technologii, bo nie ma tylu pieniedzy...Co z tego , ze maja jedno z najwiekszych zapleczy pomiarowych i najlepszych fachowcow, jak NIE maja pieniedzy, by testowac i wprowadzac drogie technologie..
    Zgadzam sie z kolega powyzej...Niestety dobry sprzet(a i drogi niestety..) ujawnia wszelkie niedostatki podlaczenia toru i tyle..Jesli podlaczymy Levinsona (wzmak i CD) do kolumn np. B&W model Nautilus chocby 805 kablem pradowym, takim montowanym w scianach, to bedzie tragiczna dewastacja dzwieku...Takie porownania sie robi wlasnie z najtanszym kawalkiem miedzi, zeby uzmyslowic jak dalece to wplywa...Naewt kabel cyfrowy ma wplyw - nie wierzylem , a jednak uslyszalem(ale mam naprawde dobry sluch :))...TO, ze w swiecie liczacych, cyferkujacych elektronikow zmiana kabla na lepszy owocuje prawie niemierzalna zmiana parametrow, to mnie nie obchodzi...Jesli slychac roznice - to lepszy jest wrogiem dobrego...
    Ja nie obrazam firmy Tonsil, ale jakby inaczej rozegrali walke o klienta, tez tego za granica, to teraz bylby to potentat swiatowy..Po prostu siedza tam stare zaplesniale, kur...... komuchy, ktore nie mysla jak rozwijac firme i jak wykorzystac jej potencjal...Taka jest prawda i koniec...Maja jedna z najwiekszych komor bezechowych w Europie, specjalistow o wiedzy przez wielkie 'W' i co...i nie ma pieniedzy bo w kraju nie chca kupowac blavbla----..
    pierdolic kraj, jak nie chca kupowac to sprzedac w Angli, w Niemczech...kurde w RPA...Produkowac glosniki na zamowienie dla innych firm, reklamowac sie...
    A co z tego robia?..Sprzedaja teraz wielce do Angli pod nazwa TLC...wkurwia mnie polityka Tonsilu...Wkurwia mnie wywiad z szefem rozwoju, ktory mowi, ze nie widzi sensu w reprodukcji dzwiekow prawie infrasoniczych, ktore dzialaja transujaco na mlodziez....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Jak mozna marnowac takie zaplecze i potencjal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Sorki..sie rozbujalem, ale robia to po polsku - spierdola Tonsila i tyle..Beda mala fabryczka z wielkimi dlugami robiaca caly czas to samo i tyle....Przepraszam wszystkich urazonych, ale mialem (nie)szczescie slyszec sprzet naprawde dobry, glosniki, ktore sa dla Tonsilu wzorem niedoscignionym i tyle...
  • IGE-XAO
    skow29
    Poziom 16  
    temat może stary no ale....
    ciekawi mnie jedno - ci wszyscy audiofile czy jak się zwą widzą różnicę w kablach zasilających długości powiedzmy 1m w którym bedą się "produkowały zniekształcenia", będzie robił za antenę, itd itp ekranować kabel zasilający i dorabiać do niego teorię... jaki ma ten 1m kabla wpływ na to i "co ma do gadania" przy iluśtam nastu metrach zwykłego kabla w ścianie, iluśtam set mrtrach kabla w kanalach czy na powierzchni.... wydaje mi się że to małe gówno które nie ma najmniejszego wpływu a odfiltrowanie wszystkiego zostawmy zasilaczowi a nie kablowi zasilającemu....
  • IGE-XAO
    micho a
    Poziom 35  
    jasne..............

no odnośnie tonsila kurde musze sie zgodzić z tomaszo:D:D zero reklamy zero rozwoju nic sie nie zmienia u nich........

natomiast audiofilizm.............to jest gorsza choroba niż narkomania alkoholizm i uzależnienie od seksu :lol:

audiofil nie słucha muzyki ..........on słucha sprzętu !!!wydaje fortune na głupie kable i potem komplikuje sobie żcie szukaniem fazy w gniazdku..........zreszta szkoda gadać ........jak kjtoś słyszy róznice między kablem srebrzonym a złoconym to chyba za bardzo sie zbakał :D:D:D:D

jedyny pożytek z audiofili to że idzie nieżle na nich kasy natłuc :D pakujesz zwykłego lm3886 w ładna obudowe dajesz złocone kable miedziany radiator jakieś tam jeszcze drogie bezsensowne pierdoły i wzmacniacz jest wart tysiące (dla mnie złotówki)

na pewno zniekształcenia zmaleja z 0,1 do 0,09 co bedzie wyrażne usłyszalne :D:D:DD:D:D:

offtopic tomaszo niezłe byłes wqrzony pisząc tego posta bo ostro naprzeklinałes :lol:
    alnus
    Poziom 28  
    micho a wygrzebał stary temat, ale dawno gdzieś przepadł prawdziwy wątek, więc nie pozostaje mi nic innego jak go zamknąć