Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polsat cyfrowy znika (nie cały)

16 Paź 2006 19:02 2244 5
 • Poziom 10  
  Od razu zaznaczam że jestem z tego wielkim laikiem. Od miesiąca zanikają niektóre kanały polsatu cyfrowego. Dzieje się tak jak już się ściemnia lub jest niebo zachmurzone. I wtedy na niektórych kanałach pojawia się sygnał 0% a inne działają OK. Tuner mam Samsunga (jakiś stary - pierwszy z Polsatu), konwerter nie wiem, czasza 90. Antena solidnie zamocowana i raczej nie miała możliwości przestawienia się. Co z tym zrobić. Proszę o pomoc. Z góry wiekjie dzięki
 • Poziom 21  
  Hi!
  Zainstaluj jeszcze raz programy. Gdyby nie pomogło - sprawdź miernikiem sygnau ustawienie anteny albo - jeżeli konwerter jest leciwy - wymień konwerter i ponownie ustaw antenę.

  P.S.
  Samsung DSR700 był kolejmym, czwartym tunerem po 3 modelach Sagema :) Miałem Sagema 2745 i Samsunga - według mnie ten drugi działał bez sensu (w porównaniu z Sagemem)

  Pozdrawiam
 • Poziom 10  
  Miernika nie mam i nie wiem jak to wygląda. Co do anteny to wymienie całość (czasza i konwerter - taki http://www.allegro.pl/item132985144_czasza_90cm_konwertergolden_0_2_db_gw_60mies_od_ss.html lub taki http://www.allegro.pl/item132985725_czasza_65_cm_ocynk_konwerter_interstar_0_2db.html który????) a o dekoderach nie mam wogóle pojęcia. Co polecacie? I gdzie tego szukać (najlepiej net)? Zaznaczam że nie jestem maniakiem telewizyjnym chciałbym odbierać to za co płace. Dzięki
 • Poziom 37  
  Zdecydowanie masz dużego pecha bo ten rodzaj usterki może być spowodowany WSZYSTKIMI elementami zestawu satelitarnego. Może być więc skorodowana czasza lub lekko skręcona, może konwerter być "zużyty", kabel zestarzały i sam tuner może też stracił czułość? W związku z tym NALEŻY najpierw ustalić winowajcę! Najprościej zacząć od tunera. Wymień się z kimś na tunery i przez kilka dni obserwujcie oba co się dzieje? Jeśli u Ciebie na tym "nowym" tunerze będzie to samo to wymień kabel na nowy i porządny. Jeśli nadal będzie żle to kolejno sprawdzaj pozostałe elementy. NAJPIERW jednak (przed jakimkolwiek działaniem) spójrz czy jakieś gałęzie nie urosły przez lato i nie przysłaniają Twojej anteny? Obejrzyj także jej powierzchnię czy nie skorodowała?
 • Poziom 10  
  Wymiana czaszy i konwentera i wszystko pięknie pracuje. Dzięki
 • Poziom 34  
  Kolega wyżej chyba nie wie co mówi... Każdy wie że im lepszy sygnał tym lepiej.