Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Videodomofon COMMAX - szumy w słuchawce

16 Paź 2006 19:54 4491 6
  • Poziom 12  
    Witam.

Mam zamontowany Videodomofon COMMAX (chyba typ DPV-4MEN). Jeśli odbiorę słuchawkę (monitor jest wyłączony) jest wszystko OK, ale jak włącze monitor, w słuchawce zaczyna szumieć. Przewody audio i video pociągnięte są w tym samym kablu (ekranowanym). Czy to może się aż tak zakłócać? Nie mam możliwości ruszenia przewodów, ale może jest jakiś prosty sposób zniwelowania tych zakłóceń. Ktoś wie jaka może być przyczyna ?
    Z góry dzięki za pomoc.

kamera - ActiVision . ..
    przewody ekranowane (ekran nie uziemiony, ale to chyba nie jest przyczyna)
    W tej samej wiązce (nie mam innej) idzie też zasilanie elektrozamka, ale to też chyba nie jest przyczyna (W chwili włączenia elektrozamka nie powstają zakłócenia)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 23  
    W instrokcji wyraznie podają kolego by przewód dla zaczepu dać osobno.Takie zalecenia.Spróbuj puścić zasilanie na osobym kablu 2 żyły w ekranie.Nie wiem jakiego zasilacza użyto.Nie pamietam czy jest w komplecie,ale czy on aby do końca jest sprawny?Może to jego wina(słaby filtr na wyjsciu).Proponuje podmienić na inny.Tu link do stronki wraz z instrukcją.
    http://www.commax.pl/info.php?id=9
  • Poziom 12  
    OK. mam instrukcję i wiem, że "zalecane" jest poprowadzenie zasilania el-zamka innym przewodem (co nie znaczy, że konieczne). Sęk w tym, że musiałbym rozwalać chodniki, krawężniki i wiele innych przyziemnych rzeczy.
    Jak napisałem: szumów nie ma przez cały czas. Powstają tylko gdy włączony zostaje monitor. Przy włączaniu elektrozamka nie powstają szumy.
    Dla pewności spróbuję go na przedłużaczu podłączyć (el-zamek zasilany jest z sieci przez transformator)
    Dzięki
  • Poziom 41  
    witam

a może przy włączaniu monitora następuje gdzieś jakiś spadek napięcia i np kaseta domofonu zasilana jest niższym napięciem, niż wymagane, albo też włączony monitor zakłóca tor rozmówny (po prostu fabryczna usterka). Jaki długi jest kabel i jakiego jest typu (przekroje żył, izolacja, powłoka)

pozdrawiam - Maciej
  • Poziom 14  
    A jaki to jest szum. Bo jeden uważa przydźwięk z sieci za szum, a drugi szum wiatru, bądź ruch ulicznego. Spróbuj zakleić w kasecie z kamerą otwór mikrofonu , albo poproś kogoś aby przy podniesionej słuchawce ręką zasłonił mikrofon. Często ludzie o wyczulonym słuchu odbierają szum zewnętrzny jako zakłócenia.
  • Poziom 12  
    Szum jest taki do zniesienia (Videofon pracuje już od ponad roku), ale na tyle mocny, że drażni. Szczególnie, że pojawia się dopiero po naciśnięciu przycisku (włączenie monitora, żeby zobaczyć kto jest przed furtką).

Dzięki za uwagi.
    PS.: Faktycznie z początku myślałem, że to pobliska ulica, ale jak najpierw podniesie się słuchawkę (nie włączając monitora) to szumów nie ma, co sugeruje jakieś zakłócenia.
  • Poziom 16  
    Szum nie za duży jest to normalne zjawisko transmisji sygnału audio jeśli jest większy to najczęściej uszkodzony jest mikrofon jesli jest przydzwięk i nie da się go wyeliminować to zaczep wysteruj napieciem stałym zniknie burczenie w słuchawce.
    Powodzenia Andrzej