Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Videodomofon COMMAX - szumy w słuchawce

16 Oct 2006 19:54 4683 6
 • Level 12  
  Witam.

  Mam zamontowany Videodomofon COMMAX (chyba typ DPV-4MEN). Jeśli odbiorę słuchawkę (monitor jest wyłączony) jest wszystko OK, ale jak włącze monitor, w słuchawce zaczyna szumieć. Przewody audio i video pociągnięte są w tym samym kablu (ekranowanym). Czy to może się aż tak zakłócać? Nie mam możliwości ruszenia przewodów, ale może jest jakiś prosty sposób zniwelowania tych zakłóceń. Ktoś wie jaka może być przyczyna ?
  Z góry dzięki za pomoc.

  kamera - ActiVision . ..
  przewody ekranowane (ekran nie uziemiony, ale to chyba nie jest przyczyna)
  W tej samej wiązce (nie mam innej) idzie też zasilanie elektrozamka, ale to też chyba nie jest przyczyna (W chwili włączenia elektrozamka nie powstają zakłócenia)
  [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • Level 23  
  W instrokcji wyraznie podają kolego by przewód dla zaczepu dać osobno.Takie zalecenia.Spróbuj puścić zasilanie na osobym kablu 2 żyły w ekranie.Nie wiem jakiego zasilacza użyto.Nie pamietam czy jest w komplecie,ale czy on aby do końca jest sprawny?Może to jego wina(słaby filtr na wyjsciu).Proponuje podmienić na inny.Tu link do stronki wraz z instrukcją.
  http://www.commax.pl/info.php?id=9
 • Level 12  
  OK. mam instrukcję i wiem, że "zalecane" jest poprowadzenie zasilania el-zamka innym przewodem (co nie znaczy, że konieczne). Sęk w tym, że musiałbym rozwalać chodniki, krawężniki i wiele innych przyziemnych rzeczy.
  Jak napisałem: szumów nie ma przez cały czas. Powstają tylko gdy włączony zostaje monitor. Przy włączaniu elektrozamka nie powstają szumy.
  Dla pewności spróbuję go na przedłużaczu podłączyć (el-zamek zasilany jest z sieci przez transformator)
  Dzięki
 • Level 1  
 • Level 14  
  A jaki to jest szum. Bo jeden uważa przydźwięk z sieci za szum, a drugi szum wiatru, bądź ruch ulicznego. Spróbuj zakleić w kasecie z kamerą otwór mikrofonu , albo poproś kogoś aby przy podniesionej słuchawce ręką zasłonił mikrofon. Często ludzie o wyczulonym słuchu odbierają szum zewnętrzny jako zakłócenia.
 • Level 12  
  Szum jest taki do zniesienia (Videofon pracuje już od ponad roku), ale na tyle mocny, że drażni. Szczególnie, że pojawia się dopiero po naciśnięciu przycisku (włączenie monitora, żeby zobaczyć kto jest przed furtką).

  Dzięki za uwagi.
  PS.: Faktycznie z początku myślałem, że to pobliska ulica, ale jak najpierw podniesie się słuchawkę (nie włączając monitora) to szumów nie ma, co sugeruje jakieś zakłócenia.
 • Level 17  
  Szum nie za duży jest to normalne zjawisko transmisji sygnału audio jeśli jest większy to najczęściej uszkodzony jest mikrofon jesli jest przydzwięk i nie da się go wyeliminować to zaczep wysteruj napieciem stałym zniknie burczenie w słuchawce.
  Powodzenia Andrzej