Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podświetlana klawiatura

kosmi 31 Paź 2006 23:03 21535 73
    life27
    Poziom 15  
    a ja wam napiszę tak:

nie chcecie mieć w przyszłosci problemów ze wzrokiem to używajcie dobrego światła. LED'ami to można sobie jakieś efekty świetlne zrobić a nie podświetlać klawiaturę...

Albo lampka, albo kombinujcie z małymi halogenkami na 12V... w ostatecznośći można uzyć diód SMD mają lepsze światło

szanujcie wzrok
  • OptexOptex
    moddyy
    Poziom 21  
    swojego czasu za pomoca elektrody zrobiłem latarke diodowa na jednego paluszka (biała dioda jasna )

z różnych prób jakie robiłem najlepsze rozproszenie swiatła uzykłem za pomoca soczewki wyciągniętej z lasera starego cdromu

z odlęglośći 50cm od śćiany można uzyskać świecące koło o średnicy prawie 90cm bardzo równomiernie rozłożone światło

soczewke należy umieśćic na styk z diodą ja to zbilem tak że wziełem plastkowy stożek z kleju typu superglu (ale pewny nie jestem) odciełem njacieńszą jego część najpierw włożyłem soczewke tak zeby się zablokowała ładnie w stożku(rurce)
    następnie stożek wcisnełem na diode

tak przy okazji chciałem się podzelić :-)
  • OptexOptex
    lukas_sa
    Poziom 16  
    no a w szkole uczyli że najzdrowsze dla oczu jest białe światło:D
    kosmi
    Poziom 16  
    Może i najzdrowsze, a jeszcze lepiej światło dzienne...
    ale ja nie siedzę przed kompem godzinami, a przynajmniej nie piszę cały czas, to i na klawiaturę nie patrzę.

co do rozpraszania to myślę, że użycie 8-10 diod 160* rozwiąże problem równomiernego oświetlenia.

jeszcze jedna uwaga: czerwone diody niby świecą z tą samą mocą, ale wzrok się bardzo męczy, a klawiaturę słabo widac, jakby kontrast był mniejszy. Niebieska jest dużo lepsza. Ale przy okazji zakupię kilka białych i zmontuję konkretniejszy układzik - tak jak radzicie.
    jani95
    Poziom 12  
    Ja przez rok używałem do podświetlania dwóch ledów wmontowanych w linijkę z plexi o grubości 5mm. Efekt był całkiem zadowalający. Włączane mikro przełącznikiem obok diody. Dziś zamontowałem świetlówkę z przetwornicą ze starego skanera. Powaliło mnie na kolana jak skończyłem :D Zasilanie wyciągnięte z komputera. Gorąco polecam montowanie tego zamiast ledów. Szkoda wzroku.

Pozdrawiam Janusz :)
    Endriu64
    Poziom 19  
    Chcesz fajny efekt ? :D Wystarczy mieć klawiaturę która jest przeźroczysta, dokładniej klawisze i diody włożyć do środka, a kabel zasilający poprowadzić wraz z kablem od klawiatury, w ogóle nie było by widać że robione :P
    lacu14
    Poziom 14  
    Diody hmm niezbyt trafiony pomysł. Zresztą już oklepany. Wykonanie wmiare dobre. Ja swoją klawiature chcę podświetlić Katodą. Co sądzicie o tym rodzaju światła?? Jest bezpieczne dla oczu??
    kosmi
    Poziom 16  
    jani95 napisał:
    J...Dziś zamontowałem świetlówkę z przetwornicą ze starego skanera. Powaliło mnie na kolana jak skończyłem :D Zasilanie wyciągnięte z komputera. Gorąco polecam montowanie tego zamiast ledów. Szkoda wzroku.

Pozdrawiam Janusz :)

ja na ksero widziałem taki napis
    Warning, laser beam, avoid exposure (coś w tym guście)
    to nie wiem, czy ta jarzeniówka ze skanera jest tak dobra i zdowa jak piszesz,
    kiedyś też miałem 2 diody w rurce - zgadzam się że szkoda oczu, ale to nie to samo co np 8 białych Flux-ów
    Artus_89
    Poziom 10  
    Świetny pomysł tylko ze ja zamias kontaktrona użyłem wyłącznika dżwigienkowego:D bardziej mi się podoba ale twoj pomysł tez jest OK.
    Pozdrawiam.
    kosmi
    Poziom 16  
    Schemat z tranzystorem:

Podświetlana klawiatura
    c++
    Poziom 22  
    Witam,
    u siebie też takie cos zrobiłem dalem tranzystorowy czujnik ciemności.
    Moja klawiaturka jest bezprewodowa, więc między odbiornikiem Bloototh, a klawiaturka dałem czujnik Bloototh i jak działa klawiatura to i działa LED.
    PZDR
    PauloOp23
    Poziom 11  
    Amatorzy :)
    Do swojego podświetlenia użyłem taśmy Led. Taśma zasilana 12 v z zasilacza komputera.
    Diody rozpraszają tak światło ze po wysunięciu klawiatury nadruk na klawiszach wydaje się jak by był świecący powoduje to naniesiony lakier fluorescencyjny.
    Załączę kilka fotek

Podświetlana klawiatura Podświetlana klawiatura Podświetlana klawiatura