Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IBM Thinkpad 600e --bios--bateria... ?

17 Paź 2006 07:51 3492 5
  • Poziom 13  
    Witam, mam thinkpada 600e i mam problem. Po odłączeniu z sieci tak jakby się resetuje bios ;/ Gdzie jest bateria do biosu? A bateria jest padnięta (w ogóle nie trzyba) może to to? ile kosztowała by regeneracja?
    pozdr. :)
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Odśrubowujesz klapkę od RAMu, i pod jedną z krawędzi obudowy zobaczysz takie żółte coś z kabelkiem. To jest bateria od biosu. Normalna CR2032. Ja osobiścię ściągam tą żółtą folię, ostrożnie odrywam przylutowane styki od kabelka, przyciskam je do nowej baterii i oklejam wszystko taśmą izolacyjną. Działa. Tylko nie pomyl biegunów.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    wrkq napisał:
    Odśrubowujesz klapkę od RAMu, i pod jedną z krawędzi obudowy zobaczysz takie żółte coś z kabelkiem. To jest bateria od biosu. Normalna CR2032. Ja osobiścię ściągam tą żółtą folię, ostrożnie odrywam przylutowane styki od kabelka, przyciskam je do nowej baterii i oklejam wszystko taśmą izolacyjną. Działa. Tylko nie pomyl biegunów.

symbol baterii to CR2025 a pozatym reszta sie zgadza
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Przpraszam. W moim była 2032. Może to zależy od serii lapka, one różnią się tylko pojemnością (znaczy długością działąnia).
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    moze i tak ;) ale napiecie sie zgadza wiec bedzie dzialac
  • Poziom 13  
    Bateria wymieniona wszystko ok :) dzięki.