Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szalejący licznik Golf III

tooomek77 17 Paź 2006 10:29 3604 8
  • #1 17 Paź 2006 10:29
    tooomek77
    Poziom 14  

Mam taki problem z licznikiem do Golfa III GL 1.8 z 1996 roku. Jeszcze wczoraj wszystko dzialalo OK, dzisiaj zauwazylem, ze nie dziala predkosciomierz i obrotomierz, caly czas jest 0. Poza tym na wyswietlaczu elektronicznym kilometrow jest jakas niska wartosc i najciekawsze jest to, że zmienia sie ona w tempie ok. 1km na sekunde do przodu ! Wyswietlacz zegara tez zostal zresetowany... Dzisiaj pierwszy raz spadla temperatura ponizej zera, czyzby wiec to bylo przyczyna ?

0 8
  • #2 17 Paź 2006 11:20
    kamyczek
    Poziom 34  

To przerwy na pcb licznika nelezy je usunąc bo może się uszkodzić całkowicie ...

0
  • #3 17 Paź 2006 13:52
    tooomek77
    Poziom 14  

To by nastąpilo tak z dnia na dzien ? Wszystko dzialalo doskonale. Zauwazylem tez, ze kilometry licznika sa nabijane nawet gdy samochod stoi !
    To nie jest jakies zwarcie ?

0
  • #4 17 Paź 2006 16:37
    MesserW
    Poziom 14  

A stoi na dworze? może w wyniku niskiej temperatury coś sie uszkodziło na płytce zegarów? ja dziś pierwszy dzień w tym roku skrobałem szyby.

0
  • #5 21 Paź 2006 12:53
    tooomek77
    Poziom 14  

Po podłączeniu do komputera, program pokazuje, iż uszkodzeniu uległ czujnik Halla... Czy to jest możliwe ? Czy taki czujnik ma wpływ na pracę licznika ?
    Nie ma żadnych innych ubocznych objawów.

Dodano po 2 [minuty]:

AAAA i najważniejsze, cały czas świeci czujnik oleju...

0
  • #6 21 Paź 2006 13:07
    MesserW
    Poziom 14  

jeden czujnik jest pewnie w aparacie zaplonowym, ten by odpowiadal za obroty silnika (znacyz on do czego innego jest a obroty to przy okazji, ale jakby byl uszkodzony to by byly wieksze problemy) drugi czujnik bedzie w skrzyni biegow nie wiem czy okresla sie go jako czaujnik Halla, zazwyczaj po prostu komputer podaje błąd czujnika VSS (czujnik prędkości pojazdu). Ja bym jednak stawial na błąd w samych zegarach. Może słaba masa jest albo coś.

0
  • #7 21 Paź 2006 14:40
    tooomek77
    Poziom 14  

A czy mogło mieć wpływ na to, iż przed usterką wyczyściłem dokładnie takie trzy przewody, które przykręcone były do bloku silnika do masy ? Pomalowałem część bloku silnika srebrzanką... Może ta masa faktycznie nie jest taka jak ma być. Czy przez to się mógł uszkodzć licznik ?

0
  • #8 21 Paź 2006 19:27
    polo
    Poziom 14  

z tego co wnioskuje to diagnozowałeś silnik a tam raczej usterki licznika nie znajdziesz

0
  • #9 21 Paź 2006 22:16
    tooomek77
    Poziom 14  

Czy mogą na to mieć wpływ te trzy przewody, które są na zdjęciu ? Jeśli tam jest słaba masa, to jest możliwe, aby występowały takie objawy ? Starałem się później dokładnie przeczyścić te styki, ale efekt wciąż ten sam. Działa tylko wskaźnik temperatury i paliwa i ta migająca ciągle kntrolka oleju...

0