Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DDR 1024 MB/400 TWINMOS BOX dual i IMRO 512/400. Czy zadziałają?

17 Paź 2006 13:48 1694 14
  • Poziom 11  
    A więc do nowego pc chcę włożyć dodatkową kość ram.
    W komputerze mam już :DDR 1024 MB/400 TWINMOS BOX dual...czyli dwie kości 512.Do tych kości chcę dołożyć IMRO 512/400.
    Czy będą dobrze ze sobą współpracować bo słyszałem że może sie nie powieść takie połączenie...
  • Poziom 14  
    jak chcesz podłaczyc ram musi byc z tej samej firmy i taka sam pojemnosc
  • Poziom 21  
    orlon napisał:

Ktos CIe strasznie oszukał. Ja mam 3 różnie kości (rózna pojemność, taktowanie i CL) i działa znakomicie (potwierdzone memtestem). Oczywiście nigdy nie ma 100% szany za no, iż bedzie działac poprawnie. Takie życie.
  • Poziom 11  
    orlon wolał bym bardziej wyczeprującej odpowiedzi...chodzi mi o to jakie są szanse że kości bedą dobrze współpracowac...czy będzie szybszy pc po dodaniu nowej kości czy predkość sie nie zmieni
  • Spec od komputerów
    Dopóki nie sprawdzisz czy nowa pamięć będzie bez sęków wspołpracowała z już zainstalowana to nikt ci tego nie zagwarantuje.Komputer przez to wcale nie bedzie szybszy ale może być wolniejszy,zalezy jakie parametry ma nowa pamięć a szczególnie jakie ma CL.
  • Poziom 15  
    Cytat:

Nie jest to prawda! Faktycznie dawno temu, gdy triumfy świeciły pamięci SIMM, to taki warunek musiał być spełniony. Przy DDRach nie ma to już większego znaczenia.

Choć fakt faktem że czasem pamięci sa humorzaste i nie kazda współpracuje z każdą. A największe cuda dziają się gdy próbuje się uzywać razem pamięci o różnych częstotliwościach (raz działa, raz nie, w zalezności od humoru ;-) ).
    Reasumując: Chyba najlepiej po prostu sprawdzić doświadczalnie, ewentuualnie poszukac kogoś kto już ma taką konfigurację u siebie.
  • Spec od komputerów
    Taka kombinacja bez problemu powinna pasować i pracowac.

Oczywiscie czasem zdarzy sie, ze jakas pamiec nie pracuje dobrze z plytą, lub nie pracuje dobrze w kombinacji z 3 koscmi. To sa rzadkie wypadki ale po prostu czasem sie zdarzają. Przy 3 kosciach moze spaść podkrecalność komputera.

tronic1 - Jakis spadek wydajnośći? CL ma małe wpływ na wydajnośc, a tym bardziej ta różnica zniknie po dołożeniu dodatkowych 512MB.
  • Spec od komputerów
    Kolego Platon- 1GB do 1.5GB nie daje przyrostu wydajności systemu,natomiast CL tak.Nie pisałem czy duży czy mały.Hipotetycznie -te dwie co są w komputerze CL=2 i trzecia CL=3 no i mamy spadek wydajności.Zgodzę się że nie duży ale zawszwe.
  • Poziom 11  
    chętnie już bym sprawdził ale opóżnia sie złożenia mojego pc..powinien być w tym tygodniu, gdy sprawdze napewno podam rezultaty..a jak narazie dziękuje za pomoc:D
  • Poziom 11  
    czy mógł by ktoś z was podać nazwe programu do pomiaru RAM-u?
  • Poziom 26  
    Nie bardzo rozumiem termin pomiar pamięci.
    Do testowania (szukanie błędów, szybkość działania) idealnie nadaje się MemTest86 (http://www.memtest86.com/).
    Sprawdzenie ilości pamięci widzianej przez system można zrobić klikając prawą myszą na Mój Komputer i wybierając "Właściwości" - chociaż ja wolę dowolny program do sprawdzania zasobów sprzętowych komputera, np. Everest, SiSoftSandra (ona też testuje pamięć, ale z poziomu systemu operacyjnego).
  • Poziom 10  
    Witam, mam pytanie, mam pamieć TWINMOS 256 MB DDR2 PC-4200 U-DIMM/CL4 533 MHZ, czy wystarczy dokupić taką samą pamieć i bedą ze sobą pracować w dual channel ???, czy bedą jakieś kłopoty ??, pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    sprawdz w instrukcji czy plyta obsluguje dual chanel
  • Poziom 10  
    Tak, moją płyta obsługuje dual channel, pisze: MEMORY Architektura pamięci Dual-channel DDR2

4 gniazda 240-pin DDR2 DIMM obsługujące do 32GB

Obsługuje DDR2 800/667/533/400 DDR2 SDRAM
  • Poziom 2  
    Mam pytanko mam DDR 184 pin PC 2700 256 MB CZy jak dołożę 512 MB DDRAM PC400 FSB albo jakąś podobną to czy będzie współpracować?? płyta główna ASRock M266(a)