Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z Piecem NEKTRA 1.23

17 Paź 2006 15:03 1900 3
  • Poziom 10  
    Mam instalcję gazową z piecem NEKTRA 1.23. Nie wiem dlaczego ale kaloryfery mam do połowy ciepłe. Instalacja kitek. Co to może być.
    Prosze o jakąś poradę.
  • Poziom 35  
    Witam
    Nie znam tego pieca, jednak wiem co nieco jak jest ze zwykłym CO. Może cos pomogę.
    Do połowy? ale od góry czy od strony zasilania? Jeśli od strony zasilania grzeją a dalej nie to mogą być zapowietrzone. Natomiast jeśli góra jest ciepła a dół nie to jest słabe krążenie wody w obiegu. Jeśli jest tam filtr przed piecem, pompką to pewnie należałoby go przeczyścić. Jesli to jest CO otwarte, to może trzeba dobić wody bo jest za mało.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 33  
    Filtr to pierwsza sprawa, podstawowa a po drugie trzeba sprawdzić czy wszystkie grzejniki zachowują się tak samo.
    Jeżeli niektóre są zbyt ciepłe to trzeba na nich zmniejszyć przepływ na zaworach.
    Ogólnie wszystkie grzejniki powinny być tak wyregulowane aby zasilanie było cieplejsze od powrotu o około 20 stopni.
  • Poziom 10  
    Już się biorę za sprawdzanie. Mam kaloryfery zimne na dole. Góra jest cała ciepła. Więc to chyba coś z obiegiem.