Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gramofon G 8010. Po włączeniu nic nie słychać.

17 Paź 2006 15:37 2373 3
  • Poziom 13  
    Z szafy wyjąłem stary gramofon G 8010 z myślą podłączenia do RADMORA 5412. Okazało się, że po włączeniu do gniazda gramofon nic nie słchać. Próbnie podłączyłem do gniazda magnetofon 1 i 2, przy położeniu potencjometru na maksa słychać trochę gramofon. Może ktoś się spotkał z podobnym problemem?
    Pozdrowienia
    Marek
  • Poziom 2  
    MAm identyczny gramofon, nieposiada on przedwzmacniacza. Radmor również go nie posiada, proponuję zmienić wzmacniacz lub sprawdzić sprawność wkładki albo samej igły.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    memaka napisał:
    Z szafy wyjąłem stary gramofon G 8010 z myślą podłączenia do RADMORA 5412. Okazało się, że po włączeniu do gniazda gramofon nic nie słchać.

Jeśli wkładka jest prawidłowo podłączona i jest sprawna, to po podłączeniu gramofonu do gniazda DIN5 i przełączeniu amplitunera na pobieranie sygnału z gramofonu,... to musi działać.
    Zakładam, że wzmacniacz korekcyjny w amplitunerze jest sprawny i założone są zwory w gniazdach "Korektor".

memaka napisał:
    Próbnie podłączyłem do gniazda magnetofon 1 i 2, przy położeniu potencjometru na maksa słychać trochę gramofon. Może ktoś się spotkał z podobnym problemem?

Wejścia magnetofonowe, nie są przysosowane do sterowania sygnałem z wkładki dynamicznej w jaką wyposażony jest ten gramofon. Ta wkładka wymaga wejścia o czułości ok. 5mV i impedancji wejściowej 47-50kΩ.
    Takim wejściem jest wejście gramofonowe w tym amplitunerze.

GM

Dodano po 2 [minuty]:

gryzliposen napisał:
    MAm identyczny gramofon, nieposiada on przedwzmacniacza.

Zgadza się.

gryzliposen napisał:
    Radmor również go nie posiada, proponuję zmienić wzmacniacz lub sprawdzić sprawność wkładki albo samej igły.

Bzdura. Wystarczy spojrzeć na schemat dostępny tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=34948 i już wiadomo, że Radmor 5412 posiada coś, co się nazywa "Blok wzmacniacza korekcyjnego".

GM
  • Poziom 13  
    To prawda, radmor ma wzmacniacz korekcyjny. Sprawdzę płytkę czy nie "siedzi".