Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Eberspreacher D5WZ-przeróbka na ogrzewanie postojowe?

Regen 17 Oct 2006 17:30 5445 3
    Regen
    Level 10  
    Witam wszystkich.
    Od niedawna jestem właścicielem Toyoty Avensis 2001 D4D. Samochód jest wyposażony w dogrzewanie silnika Eberspreacher Hydronic D5WZ, idzie zima, samochod stoi pod chmurką i chciałbym przerobić to na ogrzewanie niezależne od silnika. Czy ktoś już to robił? jakie części są potrzebne, czy wystarczy sterownik, czy trzeba jeszcze cos oprócz pompy paliwa, wody i trójników? Chciałbym to zrobić jak najmniejszym kosztem oczywiście. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę, schematy itd. Jestem z Poznania, może ktoś wie gdzie w okolicy robią takie rzeczy. Pozdrawiam wzystkich i proszę o pomoc.
    skylark
    Level 25  
    zgłoś się do firmy ALPO w Luboniu ul.Morelowa
    tomi233
    Level 11  
    Koledzy, ja chciałbym przerobić to we własnym zakresie,a nie przez serwis.Mam takie w Toyocie Awensis z 2000r silnik d4a,może ktoś przerabiał ten temat,elektrycznie to sobie poradzę, bardziej chodzi mi o części potrzebne tj.pompa paliwa,pompa wody i jakiś trójnik chyba z termostatem. Widzę że na forum jest kilku poważnych gości co znają temat,będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    przybpaw
    Level 12  
    Z tym D5WZ jest taki problem że nie ma wyjścia na pompę wody. Powiedźcie czy można bez zmiany elektroniki rozbudować je go pełnego ogrzewania. Też mam avensisa, do którego kupiłem i będę montował DW5Z wyjęte z innego. Jeśli ktoś potrzebowałby informacji gdzie szukać pinów do kostki do przedziału silnika (bo jej tam normalnie nie ma) to służę pomocą.