Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CD ROM LG 52 znika podczas kopiowania

Emylus 13 Lip 2003 22:21 1463 10
  • #1 13 Lip 2003 22:21
    Emylus
    Poziom 12  

Mam pecha i ten właśnie cd rom lg 52, który podczas kopiowania z płytki wyłącza się i nie jest już wykrywany przez system. Co jest uszkodzone cd i co w nim czy taśma :?:

0 10
  • #2 14 Lip 2003 08:31
    NimnuL
    Poziom 15  

taśme warto sprawdzić, ale wcześniej proponuje zainstalowanie nowych sterowników ASPI - załączam do ściągnięcia. . .
    pozdrawiam

0
    Załączniki:
  • #3 14 Lip 2003 14:14
    Pawel_sm
    Poziom 10  

gdzies slyszalem ze cd-romy LG 52x to byla wyjatkowo nieudana seria, weic jest duze prawdopodobienstwo ze cos nie tak z napedem

0
  • #5 14 Lip 2003 15:59
    criZZb
    Poziom 11  

Boję się, że winda nie używa ASPI podczas normalnego kopiowania :)

Jeśli to nie tasma, to może być coś przy złączu. Miałem już taki znikający dysk twardy.

0
  • #6 17 Lip 2003 09:24
    NimnuL
    Poziom 15  

To sie nie bój bo uzywa .
    owszem ,moze byc tez uszkdozna tasma - nie wykluczam .

0
  • #7 17 Lip 2003 10:13
    /|\Atari
    Poziom 27  

ASPI, taśma?! Wyczyść soczewke i ewentualnie podnieś moc lasera, a zobaczysz że ten zabieg zdziała cuda, aby przekonać się czy to napewno przybrudzenie optyki, to zdradź nam jeszcze, czy podczas kopiowania po pewnym czasie cd gubi scieżke, i zachowuje się jak przy tragicznie porysowanej płycie, oraz czy nie grzeje się nadmiernie, jeśli te objawy występują, to nic tylko czyścić. Jeśli masz tragicznie połamaną taśme to i może też wymień. A do czyszczenia soczewek polecam ściereczki do monitora Fellowes (temat chemi do czyszczenia był już szeroko omawiany). A tak na koniec to polecam przesiadke (jeśli portfel pozwala) na Teaca 52x CD-552E, sam do niedawna miałem LG 52x CRD-8522B

0
  • #8 17 Lip 2003 14:30
    NimnuL
    Poziom 15  

Atari - to nie mozliwe aby to co mówisz pomogło ... zabrudzenie soczewki czy nawet jej wyrwanie nie spowoduje zniknięcia napędu . . .jedynie spowoduje problemy lub uniemozliwienie czytania/zapisu .

Zniknięcie napędu nastepuje w momencie braku zglaszania się urządzenia przez BIOS napędu, przerwanie lub zakłucenia na jednej z linii na tasmie , lub ewentualnie odcinanie przerwania przez płyte główna . . .

Upgrade BIOSu , przelozenie napedu na inny kanal, sprawdzenie tasmy, instalacja nowszych ASPI - od tego nalezy zaczac .

0
  • #9 18 Lip 2003 11:04
    Darekkk
    Poziom 24  

Jak wiecie isnieje kilka wersji wykonania LG 52x CRD-8522B (nie oznacza to, że BIOS jest zmieniony itd. NAjważniejszym szczegółem w nowszych wersjach są zmiany w mechanizmach (m.in. otwiera, sterowania talerzem itd.).
    :arrow: Emylus
    Sprawdź, czy czasem nie masz za bardzo przeciążonego zasilacza, warto zwrócić uwagę także na taśmę IDE, nie należy też przeoczyć jakości zworki M-S-CS (niektóre po prostu nie łączą) i ostatnią sprawą pozstaje oczywiście oprogramowanie.

0
  • #10 18 Lip 2003 11:32
    /|\Atari
    Poziom 27  

Znikanie w trakcie kopiowania - myślałem ze napęd w trakcie kopiowania przestaje reagować, chyba źle myślałem, bo dotarło do mnie że chodzi o zniknięcie urządzenia. Jeśli chodzi o taśmy, to nieraz trzeba sppróbować, z taśmami które mają zaślepionego, lub nie podłączonego jednego pina, nie wiem którego, ale nieraz mogą dziać się bez tego różne rzeczy. A napęd przestał poprawnie po pewnym czasie, czy od początku robi takie cyrki?

0
  • #11 19 Lip 2003 09:08
    Emylus
    Poziom 12  

Znikanie zauważyłem jak instalowałem windowsa wtedy myślałem że to dysk. Winna jest taśma mimo, że wygląda ok, to jest lewa. Na razie połączyłem go na jednej taśmie z twardzielem i płytkę z filmem zgrywa z 12 minut, soczewkę czyściłem już dużo wcześniej jak zaczął znikać. Teraz muszę pokombinować żeby trochę przyśpieszyć kopiowanie bo te 12 minut to za długo nawet na wspólnej taśmie z twardym. Dodam, że DMA jest włączone i zainstalowałem ASPI. Dzięki za rady.

0
  Szukaj w 5mln produktów