Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sieć w XP. Nie ma dostępu do plików na drugim komputerze.

technogood 17 Paź 2006 19:57 1619 13
  • #1 17 Paź 2006 19:57
    technogood
    Poziom 9  

problem polega na tym ze mamy sieć Lan z kolegą w mieszkaniu ale on może korzystać z moch udostępnionych plików a ja z jedo nie chociarz są udostępnione. Zaporę wyłączyliśmy ale ciągle pokazuje się komunikat że wybrany komputer jest niedostępny ale w otoczenu sieciowym jest. Dodam ze skomputery mają XP service pack 2. Z góry dzięki za pomoc.

0 13
  • #2 17 Paź 2006 21:23
    Banan87
    Poziom 12  

Windows XP posiadał wiele błędów jeśli chodzi o udostępnianie plików.

Pierwszą rzeczą jaką spróbuj zrobić to włączenie jeszcze raz kreatora udostępniania plików. Pamiętaj o tym aby obu komputerom przypisać tą samą grupę roboczą.

Kolejna sprawa to włączyć konto gościa na obu komputerach (Prawym na Mój komputer ---> zarządzaj ---> użytkownicy i grupy lokalne). Jeśli jesteście tylko wy dwaj w sieci nie potrzebne jest hasło.

I jeśli nadal nie będzie działało przez otoczenie sieciowe (co się zdarza) otwórz Mój komputer i w pasku adresu wpisz \\adres IP komputera z którym chcesz sie połączyć (np. \\192.168.0.1).

Jeśli nadal nie będzie działać słuzę pomocą.

Pozdrawiam

0
  • #3 17 Paź 2006 22:12
    technogood
    Poziom 9  

zrobiłem tak jak pan napisał ale to nie pomaga. wyświetla się strona taka jak w przypadku wpisania błędnego adresu w przeglądarce.

0
  • #4 17 Paź 2006 22:44
    313846
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 17 Paź 2006 23:39
    technogood
    Poziom 9  

oczywiście konto gościa jest włączone i wszystko skonfigurowane robiłem to nieraz i działało a teraz nie chce.

0
  • #6 18 Paź 2006 12:02
    marek003
    Poziom 40  

Sprawdz czy macie te same protokoły transmisji i czy są te same wybierane domyślnie

Mi się coś takiego zdażało między 98 a XP
    czasami wystarczyło trochę dłużej poczekać i wejście się "odblokowywało"

0
  • #7 18 Paź 2006 13:05
    Banan87
    Poziom 12  

Uruchomiłeś może ponownie kreatora konfiguracji sieci?
    Wejdź do połączeń sieciowych i po lewej stronie kliknij "Konfiguruj sieć w domu lub w małej firmie"

0
  • #8 18 Paź 2006 13:32
    staszko05
    Poziom 10  

ja w mojej sieci mialem cos podobnego i okazalo sie ze jeden user poprzestawial cos w programie "xp-antyspy" i przywracanie ustawien domyslnych nic nie dawalo pomoglo format i ponowna instalacja windowsa

0
  • #9 27 Paź 2006 22:13
    technogood
    Poziom 9  

Niestety nie udało się naprawić problemu, więc zastosowałem format i postawiłem system na nowo. Teraz jest wszystko OK.

0
  • #10 28 Paź 2006 12:08
    pkucz
    Poziom 10  

Miałem taki sam problem!! dopiero przeczytałem ten temat :( troszkę źle zrobiłeś że formatowałeś dysk wystarczyło w pliku hosts dodać obok ip kolegi jego opis i wszystko by chodziło!! :) pozdrawiam!

0
  • #11 28 Paź 2006 14:02
    technogood
    Poziom 9  

A możesz napisać lokalizację tego pliku bo ja znalazłem w takiej:
    C:\WINDOWS\system32\drivers\etc
    Ale w tym pliku jest tylko instrukcja, no i jak go utworze to gdzie go umieścić? Z góry dzięki.

0
  • #12 30 Paź 2006 00:06
    pkucz
    Poziom 10  

dopisz w tym pliku na dole ip kolegi i po spacji jego nazwe komputera np.
    "192.168.x.x kowalski" i go zapisz! u mnie to poskutkowało! pozdr.

0
  • #13 06 Lis 2006 17:10
    M.Marszal
    Poziom 10  

mam problem z otoczeniem sieciowym tak jak wyżej tylko router przydziela nam ip i nie można przypisać nazwy komputera do ip statyczne ip nie może być ponieważ router się ciągle wiesza a sieć wygląda tak router 3 kompy kabel swicz i 3 kompy ip pomiędzy komp ok

Dodano po 1 [minuty]:

a wszyscy maja xp ser 1

0
  • #14 30 Sty 2007 12:00
    M.Marszal
    Poziom 10  

znalazłem taki oto program PC-Mac-Net FileShare pozwala się łączyć mimo nie działającego otoczenia sieciowego aplikacja musi być zainstalowana na komputerach i odpalona można się łączyć za pomocą zdefiniowania wcześniej ip i szukam jakiegoś podobnego programu darmowego gdyż ten to wersja demo albo płatna i można kopiować pliki o pojemności 2mb na większe jest ograniczenie jak ktoś by natrafił na coś podobnego mógłby zapodać stronę lub nazwę tylko nie ftp

0