Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant Thermomax VU260/1XE + CWU VIH CR 120

17 Paź 2006 22:49 3739 5
  • Poziom 10  
    Witam! Ogrzewam takim zestawem Vaillanta budynek jednorodzinny już trzy sezony i nie miał bym najmniejszych zastrzeżeń , gdyby nie to,że zauważyłem kapiącą wodę z zaworu bezpieczeństwa na dolocie zimnej wody do zasobnika( wcześniej tego zjawiska nie zauważyłem). Nie wiem , czy to zjawisko jest normalne, jeśli nie to czy wymaga ono ingerencji serwisanta. Zawór jest oryginalny o nr. art. 305 826. Wizualnie jest on dość skomplikowany, więc wolę go nie ruszać zanim nie zaczerpnę opini fachowców???. Proszę jeszcze o poradę czy należy wykonywać i w jakich terminach czynności serwisowe, czy można coś robić we własnym zakresie aby zestawik sprawnie działał długie lata????
    Proszę uprzejmie o poradę.
  • Poziom 15  
    Czy masz zainstalowane naczynie wyrownawcze na zasobniku i jakie masz cisnienie wody uzytkowej na instalacji?
  • Poziom 10  
    Nie wiem jakie jest ciśnienie w sieci, ale jak instalator montował to mierzył i stwierdził,że jest dobre i nie ma potrzeby montować reduktora ciśnienia. Zauważyłem jeszcze ,że woda ta leci z zaworu cienką strużką(lekko ciepła), jak kocioł zagrzeje pełny zasobnik i się wyłączy, zleci o.k. 200ml i przestaje? Naczynie przeponowe na zasobniku jest zamontowane,. Może ono działa nieprawidłowo i nie reguluje nadmiaru ciśnienia po nagrzaniu??? Po odkręceniu zakrętki na górze naczynia zauważyłem taki zaworek na dobijanie powietrza jak w kole samochodowym, może tam się coś dobija,aby ono poprawnie działało? To są tylko takie moje domysły, a o poradę proszę fachowców?
  • Poziom 33  
    Zrób tak, zakręć zimną wodę zdemontuj naczynie i zmierz na nim ciśnienie manometrem do kół samochodowych.
    Musi być ok 4 atmosfery, jeżeli nie ma dopompuj, czasem trzeba użyć kompresora,
    Jeżeli nie da się dopompować wymień na nowe.
    Przed pompowaniem koniecznie wymień zaworek.
  • Poziom 10  
    Nie miałem wcześniej czasu się tym zająć, ale dzisiaj sprawdziłem to naczynie,w którym to po zdemontowaniu i zmierzeniu manometrem nie było wcale ciśnienia. Wymieniłem zaworek ,dopompowałem na 3,5 ( tak było napisane na naczyniu)i zmierzyłem czy trzyma.Zamontowałem i teraz będę obserwował, ale wydaje mi się ,że była to trafna diagnoza...? Dziękuję serdecznie za pomoc.
  • Poziom 17  
    witam znawców tej tematyki
    mam pytanie do DonRomano mam taki sam kocioł VU260 i instrukcję instalacji do kotła a ostatnio w moim piecu zapala się lampka braku wody po resecie jakiś czas działa i ja też stwierdziłem brak ciśnienia w naczyniu wzbiorczym ale napompowałem je do ciśnienia 0,9 bara tak jak jest podane w instrukcji ( 0,7 do 0,9) ale piec działa lepiej ale nie na 100%. Ja naczynia wzbiorczego nie demontowałem i nie widziałem napisu na naczyniu.
    Proszę o poradę co do usterki i ciśnienia w naczyniu wzbiorczym, a może jest uszkodzony czujnik wody, który jest podłączony do płyty elektroniki. Osobiście jestem elektronikiem w zawodzie a i cała dziedzina techniki nie jest mi obca. I jeszcze pytanie czy można gdzieś dostać schemat elektroniki takiego pieca.
    Pozdrawiam