Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

tv lcd Matsui 26mwl2205 zielony obraz ?

misiupan 18 Oct 2006 02:51 3730 2
    misiupan
    Level 35  
    lcd Matsui 26mwl2205 ,Witam kupiłem taki telewizor i mam z nim problem, z tunera , eurozłącza i czinczy obraz jest zielony i osd też jest w tym odcieniu , brak czerwieni i niebieskiego. Natomiast jak ustawię na monitor D sub lub DVI to obraz jest kolorowy z obu gniazd i osd też ma prawidłowe kolory , obraz z komputera jest nieco przekłamany ,kolory nie do końca takie jakie mają być ,ale są wszystkie . Pilot choć sprawny i odbiornik w telewizorku też nie działa . Telewizor ma osobną regulację kontrastu dla wejścia Dsub i DVI jak i dla tv, euro i czincz , sprawa jest taka ,że jak reguluję kontrast z ustawionym programemm tv to działa jak należy , a jak reguluję kontarst gdy mam ustawione na D sub czy DVI to regulując na max obraz staje się zielony , a regulując na min obraz staje się kolorowy ,aż przechodzi w czerwień gdy zjadę kontrastem do zera .Co zrobiłem : sprawdziłem wszystkie połączenia, wtyczki , wymieniłem wszystkie kondensatory smd na płycie video , bez rezultatu.Wydaje mi się ,że telewizorek ma uszkodzony program w pamięci i dlatego nie działa pilot i źle działa regulacja kontrastu po przełączniu na D sub czy DVI.Niestety nie posiadam wsadu pamięci do takiego telewizorka i nie mam bladego pojęcia skąd można go pobrać , schematu też nie mam , mogę jedynie wykonać fotkę płyty bazowej . Może jest tu na elektrodzie osoba co miała podobny przypadek ,lub ma pojęcie czy taki wsad z pamięci można poddać ,,naprawie''. Za wszelkie informację będę wdzięczny.pamięć jest to:M27W201 80K6L , mogę spróbować ją zczytać .
    satgal
    Level 40  
    Oprogramowanie należy zostawić w spokoju bo jak by tam było coś nie tak to nic nie zrobisz bo nie dostaniesz go ani nie ma szans na zaprogramowanie procesora, jeżeli działa regulacja i przełączanie oraz wyświetla obraz to oprogramowanie jest OK. TV/monitor LCD jest cyfrowy i nie można do naprawy podchodzić jak do analogowego CRT. Bez foto płyty i podania typu scalaków trudno coś radzić, uszkodzenie może być w scalerze. Trochę podobnych już naprawiałem i jakieś elektroniki posiadam.