Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Poważny problem XP wywala błąd Explorer.exe (0xc0150002)

End 18 Oct 2006 11:30 16850 21
    End
    Level 29  
    Witam.
    Już trzeci raz stawiam system i po 2 - 3 dniach ot tak sobie system wywala mi monit logowania choć ja nic nie zmieniałem w opcjach logowania.
    Nie zakładałem hasła itp.
    Nie wpisuję hasła i klikam OK. Po chwili wyskakuje komunikat

Code:
    Explorer.exe

Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc0150002).Kliknij OK, aby zakończyć aplikację.

W trybie awaryjnym to samo.
    Dziwne jest to, że wcześniej (podczas instalacji systemu) ustanowiłęm hasło dla Administratora.
    Tyle, że teraz nie ma wyboru pomiędzy User a Administrator w trybie awaryjnym.
    Jest tylko User i monit logowania po czym wyświetla się to samo (ten sam błąd)

Nie idzie nic zrobić... system nie odpala się dalej.

Wyciągnąłem dysk i przełożyłem do mojego PC.
    Zrobiłem dogłębne skanowanie tego dysku antywirem NOD32 i Windows Defender i nic... czysto...

Ostatnim razem probowałem naprawić system poprzez funkcję R z instalatora płyty i niby naprawił.
    Po restarcie już w ogóle nie można było nic odpalić... po włączeniu PC wyskakiwał jakiś błąd którego nawwt nie zdązyłem zapisac i samoczynny reset.
    Powiedzcie mi co jest nie tak, bo ja nie mam już nie mam pomysłów... :(

SP2 zainstalowany od początku na czysty system. Antywir NOD32

Update:

Teraz próbowałem naprawić system z konsoli odzyskiwania poleceniem R- napraw system się reinstalnął i po tym to już w ogóle nie może wstać.
    Wyskakują komunikaty (nieregularnie) które po sekundzie znikają i restartuje się PC.

Pierwszy jaki był (co zdążyłem odczytać)

Code:
    „Zasoby systemu są niewystarczające do ukończenia operacji API”

Czytałem o jakiejś poprawce na to, ale teraz i tak nie mam jak zainstalować tego, bo jak?

A drugi komunikat to:

Code:
    Lsass.exe

Nałożono zbyt ścisłe ograniczenia na ilośc pamięci wirtualnej lub plik stronnicowania, aby mozliwe było zakończenie tej operacji.

Co to jest?

Skanowanie pamięci NOD32 też nic nie wykazuje...

NOD32 pokazuje, że pamiec operacyjne jest niby ok...
    leonov
    Level 42  
    Żeby zalogować się jako Administrator w oknie logowania 2 razy wciśnij Alt + Ctrl + Del
    Co do reszty odpal i wklej loga z programu HijackThis można wcześniej sprawdzić pliki sytemowe czy nie zostały zmienione/ podmienione polecenie sfc /scannow w Start -> uruchom
    End
    Level 29  
    Witam.

No tak, ale teraz po tej całej naprawie systemu nie można nic zrobić bo wyskakuje to okno Lsass.exe i od razu restart.
    Mogę wejśc tylko w wybór opcji po przytrzymaniu F5
    leonov
    Level 42  
    Czyli wtrybie awaryjnym mozna go uruchomić tak ? to może ustal na sztywno plik wymiany na duży na np. 768 MB ale może być więcej
    768 nalezy wpisać w zarówno w polu Rozmiar początkowy jak i w polu Rozmiar Końcowy.
    A opcja "oststnia znana dobra konfiguracja" nie działa ?
    End
    Level 29  
    Niestety systemu nie da się odpalić z żaden sposób :(

Już nie wiem co jest...

Ani tryb awaryjny, ani Ostatnia znana dobra konfiguracja... po prostu nic.

Po włączeniu niby system się ładuje i jak ma się już załączyć to wyskakuje na sekunde ten błąd i samoczynny restart.

Nigdy się nie spotkałem z takim przypadkiem a stawiałem i konfugurowałem dziesiątki razy systemy XP...

Wyglada na to, że jedyną opcją jest format c: ale co z tego jak za kilka dni będzie to samo...

To nie jest mój PC tylko sąsiadki ktora nie ma zielonego pojęcia o systemach itp. a ja miałem to naprawić i zrobiłem to 3 razy i 3 razy to samo...
    Albo ona coś zrobiła, albo może to wina HDD czy może RAM nie mam pojącia.

Masz może jeszcze jakiś pomysł, bo ja wymiękam powoli...

Dodano po 21 [minuty]:

Ostatnio robiłem nawet FIXMBR Dysku, bo myślałem, że coś siedzi w partycji rozruchowej nadal problem się pojawia.

Przekłądając dysk do mojego kompa program HHD Life Pro wyświetlił mi 56% sprawności dysku, ale niby wszytsko ok. i można korzystać z HDD.

W partition Magic w pewnym momencie pokazało mi że dysk ma 120GB a to jest 80GB...

Po restarcie PC usunąłem wszystkie partycje i utworzyłem nowe po czym podczas wprowadzanych zmian na dysku Partition Magic nie mógł go sformatowac i zawiesił kompa.

Podejżewam ten Dysk, ale badanie narzędziami ze strony Seagate niby jest ok.

I już mam wodę z mózgu...

Dysk zapisuje i odczytuje dane, ale ten system pada nie wiem dlaczego...

Dziwne jest to, że PC niby pracuje 3-4 dni i pada system...
    Synek125
    Level 14  
    Witam, spróbuj uruchomić system na tym kompie z jakiegoś innego dysku jak masz na zbyciu, w tedy można będzie określić czy to wina HDD czy RAM, albo jeszcze czegos innego.
    Pozdrawiam!
    End
    Level 29  
    No niepozostaje mi nic innego jak podstawienie jakiegoś HDD i sprawdzenie czy będzie to działało...
    qmc
    Level 21  
    Może masz instalkę uszkodzoną?
    End
    Level 29  
    To dlaczego system instaluje się normalnie i po 3 - 4 dniach jest pad systemu?

Jeśli się instaluje to chyba jest ok?
    Myślę, że instalator by wykrył uszkodzenie plików.
    ArtXs
    Level 22  
    Sprawdź ile masz uruchomionych procesów Explorer.exe bo kilka tygodni temu musiałem powalczyć z wirusem który uruchamiał się właśnie pod taką samą nazwą. Co ciekawe nie wykrywały go żadne antywirusy.
    Jego działanie wyglądało następująco. Przy starcie systemu wyłączał firewala (tylko to zwróciło moją uwagę) i łączył się z różnymi adresami internetowymi. Nie pomagało usunięcie wpisów z rejestru ani z autostartu a także usuwanie samego pliku, bo przy każdym uruchomieniu systemu plik był tworzony w innym podkatalogu katalogu WINDOWS.
    Jak już wspomniałem interesujący w tym wszystkim był fakt że nie wykrywało go większość antywirusów. Znalazłem w necie stronkę na którą wysyła się plik i jest on sprawdzany przez większość popularnych programów antywirusowych http://www.virustotal.com/en/indexf.html
    Po przeskanowaniu okazało się że wirusa wykrywały tylko 2 z 21 programów antywirusowych, Dr.WEB i AVG, jednak pokazywały one dwa różne wirusy. Ostatecznie problem rozwiązała testowa wersja Dr.WEBa

Odnośnie dysku nie sugeruj się problemami z niewłaściwym działaniem Partytion Magic'a. Partycje można zrobić podczas instalacji systemu a dysk polecam sprawdzić programem TESTHDD, ma tam również opcję czyszczenia MBR i naprawiania błędów, przy czym jest dużo szybszy niż HDD Regenerator. Plik kopiuje się na dyskietkę startową.
    End
    Level 29  
    Dzięki za info. sprawdzę to.

Na razie postawiłem system, wgrałem stery, zaktualizaowałem i wgrałęm SP2. Antywir jest i firewall kerio.
    Na razie chodzi bez zastrzeżeń i zobaczymy ile dni. Będę cały czas obserwował procesy które się uruchamiają.

Pozdr.[/b]
    KJ
    Level 31  
    Proponuję w pierwszej kolejności podmienić RAM albo chociaż przelecieć memtest-em a dopiero potem dysk z własnej praktyki wiem że ram znacznie częściej powoduje usterki typu "niewiadomo co, niewiadomo dlaczego".
    leonov
    Level 42  
    The End wrote:
    Dzięki za info. sprawdzę to.

Na razie postawiłem system, wgrałem stery, zaktualizaowałem i wgrałęm SP2. Antywir jest i firewall kerio.
    Na razie chodzi bez zastrzeżeń i zobaczymy ile dni. Będę cały czas obserwował procesy które się uruchamiają.

Pozdr.[/b]

To jeszcze pozamykaj porty programem WWDC.
    Pozdrawiam.
    End
    Level 29  
    Quote:
    Proponuję w pierwszej kolejności podmienić RAM albo chociaż przelecieć memtest-em

No własnie... możesz mi wytłumaczyć jak am skorzystać z tego? Ile ten test ma się robić i kiedy mam to wyłączyć itp.? Bo robiłem kilka razy memtestem ale nigdy nie wiedziałem kiedy jest ok i test zakończony.
    Tam wyskakuje jakiś log czy coś?

Quote:
    To jeszcze pozamykaj porty programem WWDC

I tak też zrobię :)
    keychi
    Level 18  
    proponuje użyć SuperPI do sumy kontrolnej 32MB troche potrwa ale to wszystko wyjaśni... bo widzę że tu chłopaki się główkują i robią to dość dobrze. Ale w takim przypadku gdzie wysypują się aplikacje warto zastosować SuperPI
    leonov
    Level 42  
    Jeszce takie coś mi przyszło do głowy ;-) przy następnych problemach z windą typu reset czy zwis można by użyć programu Dumpchk.exe lub WinDbg lub KD.exe wszystkie do analizy zrzutu pamięci opis tutaj http://support.microsoft.com/kb/315263/pl
    slawny7
    Level 18  
    The End wrote:
    No niepozostaje mi nic innego jak podstawienie jakiegoś HDD i sprawdzenie czy będzie to działało...

Właśnie przerabiam podobny problem... Jeśli o HDD, to wystarczy odpalić siakieś wersję LIVE i będziesz wiedział, czy pada dysk. Jednakże stawiam na pamięć. W moim przypadku jedna kość RAMu powodowała takie cyrki. Metodą prób i błędów stawiałem system to na tej, to na tamtej pamięci, aż doszedłem na jakiej dzieje się cos złego.
    End
    Level 29  
    Witam.

Na razie PC chodzi pięknie, bez zarzutu... Zobaczymy ile pochodzi.
    Na razie temat uważam za zamknięty.
    Oczywiście dam znać jakby co.

Dziękuje wszystkim za rady, wasza wspólna pomoc jest na wagę złota dlatego też nie klikam pomógł jednej osobie, bo każdy dał coś od siebie.

Dziękuje.
    User removed account
    User removed account  
    End
    Level 29  
    Misiek... i własnie to chyba Ty trafiłeś w samo sedno sprawy.
    Bo właśnie wyglądało to na coś z dyskiem...

Słuchaj, a może wiesz jak to się robi? I czy naprawdę nie da się tego przywrócić do poprzedniego stanu? Zawsze pozostaje tylko format?

I czy istnieje coś takiego, że przez otwarcie załącznika w e-mail z "czymś" co mogło to zrobić?
    Bo moja sąsiadka nie wie o tym, że załączników od nieznajomych się nie otwiera... I ona tak ciekawości otwierała każdy jeden spam...
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    End
    Level 29  
    No teraz jest firewall, wcześniej nie było... i pewnie to była przyczyna, że ktoś coś... Ona jest na tyle naiwna i zielona, że zaufa każdemu programowi który chce coś zrobić, albo zrobi to wszytsko o co ją ktoś poprosi na gg czy poprzez e-mail.
    Już jej powiedziałem... że będę w stanie dojść co jest przyczyną tych awarii i jeśli to przez jej bezmyślność to niech nawet nie liczy na pomoc z mojej strony, bo daleko nie ma i zapytać zawsze może jak czegoś nie wie.Pozatym od czego ma się gadu...

No nic, jak na razie to dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.