Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przegranie danych dla lamera

18 Paź 2006 16:06 969 4
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam , od razu zaznaczam ,ze urwałem sie z działu GSM i za bardzo nie chce mi sie wnikac w zagadnienia MAC adresów IP i tym podobnych brzydali :D.
    Mam pytanie potrzebuję przegrać dość dużo danych (około 40 GB) moje dane siedzą sobie na kompie stacjonarnym nawet na osobnym twardzielu.
    Ale moje problemy sa inne chce te dane zgrac na Laptopa wiem ,ze mozna nawiazac połaczenie sieciowe itd itp. ale ja mam taki problem.
    Czy to sie da tak zrobić za pomocą wtyku USB<-->USB wpiac jedno USB do tego z danymi a drugie USB w tego lapa i wtedy przemielic te dane ?Nie interesuje mnie czy to sie bedzie zgrywac nawet i ze 2 godziny tylko czy sie da i czy przypadkiem w tym kablu nie musi być jeszcze pomiędzy jakiegoś tajemnego pudełka?
    Krótko chciałbym zebym jak wepnę tego lapa to stacjonarny znajduje mi "masowe urzadzenie magazynujace" z wielkim dyskiem .
    Tylko bez beczki bo ja na prawdę nie chce w to wnikac da sie czy nie ?
    pozdrawiam Was "trybiki MATRIXA"
  • Spec od komputerów
    W Kablu musi być tajemnicze pudełko. Sam kabel nie wystarczy.

I nie, nie ma schematu, scalaka itp. Taniej i szybciej wyjdzie to kupić.
  • Poziom 16  
    Nie mam pewności ale myślę że gdyby w obu systemach (na stacjonarnym i laptopie) utworzyć wirtualne porty COM (tak jak wtedy gdy się instaluje kabel USB do telefonu) i później (w przypadku Win XP) odpalić kreatory transferu plików i ustawień na obu kompach i wskazać im te wirtulane porty COM, podpiąć USB i jazda. Powtarzam nie mam pewności ale może to da się tak zrobic.

Ewentualnie można wykorzystać do tego celu port LPT i zastosować cos jak kabel Null-modem tylko dla portu LPT (oczywiście jesli laptop to ma) i tez wykorzystać kreatora transferu plików i ustawień
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Dziekuję Wam "tęgie głowy" :D Jednak poprosze znajomego żeby mi skonfigurował tego lapka i mój stacjonarny i przegram wszystko via "niekablowo" wiem , że sie da bo mam lapa podłaczone do tego stacjonarnego i mam w nim internet i udostępnianie dysków tez chodzi... tylko nie ja to robiłem :cry: . Jakbym posiedział to pewnie sam bym to zrobił ale zawsze warto zapytać .
    Dzieki jeszcze raz i pozdrawiam.