Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Jaki radmor 5102 czy 5412

ber891 18 Paź 2006 19:40 2073 7
  • Jaki radmor 5102 czy 5412

Poziom 10  

Witam planuję sobie kupić drugi wzmacniacz do domu i wybór padł na jakiegoś radmorka dlatego, że mają dobry dźwięk i łatwo można je naprawić. Mogę kupić 5102 pięciooka za 50zł, potencjometry do wymiany, radio przestrojone za pomocą konwertera, który trzeba by wywalić i porządnie przestroić. We froncie wywiercona dziura na przełącznik od konwertera. Drugi to 5412 za 75zł. Ponoć 100% sprawny, ale wygląda jakby leżał bardzo długo gdzieś co niewróży nic dobrego. Jak myślicie ,który będzie lepszy? Dodam iż niezależnie od tego który kupię będe go remontował w sensie elektrolity, regulacje, renowacja obudowy i będzie grał u mnie jako drugi wzmacniacz, albo nawet zastąpię nim mojego denona pma-730 ponieważ moc niejest mi potrzebna, a zależy mi na brzmieniu. Co byście wybrali? Pomóżcie, bo każdy mówi co innego.

0 7
    Poziom 26  

Stawiam na 5102 ale na Twoim miejscu za te pieniadze brałbym oba - to w końcu klasyka kasa nieduża i sam się przekonasz który lepszy (mam 5100, 5102, 5412 i niestety jak skrzypce - im starsze tym lepsze)

0
    Poziom 24  

Oczywiście że 5412!Chyba że lubisz retro.

0
    Poziom 31  

kazdy ma swoje priorytety i upodobania.
    ja wolalbym 5102, klasyk,najdostojniejszy wyglad, sam mam 2 takie.

0
    Poziom 26  

A już obok tematu - posiadam Merkurego 303A który wg mnie w odsłuchu przez słuchawki pozostawia w tyle Radmorki (wiem że wg niektórych to świetokradztwo) - może dlatego że nie spaprano go konturem.

0
    Poziom 24  

Nie krytykuję , są gusta i guściki.

0
    Poziom 10  

Już się chyba zdecydowałem i wezmę 5102 tego za 5dych. Tylko martwi mnie ,że ma wstawiony jakiś przełącznik dodatkowy w płytę czołową. Jutro dostanę zdjęcia to napewno wam go pokażę i podejmę decyzję. Powiem, że wolę kupić radmora do remontu i zrobić go po swojemu i od podstaw niż zapłacić np. 250zł i robić to samo. Ogólnie jestem zwolennikiem robienia raz, a dobrze.

0