Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus 1.8 TD 1999 problemy z rozruchem - złośliwiec

drukmen1 18 Paź 2006 21:34 2745 4
  • #1 18 Paź 2006 21:34
    drukmen1
    Poziom 15  

Problem jak w temacie. Dobrze odpala rano, może dlatego że nie ma mrozów :-) po przyjeździe do pracy po godzinie stania trzeba 2 lub 3 razy zakręcić rozrusznikiem zanim złapie. Bez gazu łapie szybciej, z wdepniętym pedałem stawia się okoniem. Później już mu przechodzi i znowu pali dobrze, ale wieczorem znowu nawalanka. Po takim odpaleniu zostawia przez chwile jasny obłok spalin. Silnik pracuje normalnie , ma moc, i spalanie w normie, ok 6l/100km. Tylko ta zgaduj zgadula mnie dobija, bo co będzie zimą? Pompa była wysyłana do sprawdzenia i jest ok, wtryski oryginalne nowe.
    Pomóżcie bo osiwieję zanim zdążę wyłysieć.

Pozdro.

0 4
  • #2 19 Paź 2006 10:03
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 20 Paź 2006 08:24
    drukmen1
    Poziom 15  

to jeszcze zwykły :-) majzel jak mówisz. Diagnostyka nic nie pokazuje, bo im pali normalnie. Może to stacyjka przerywa?

Pozdrowienia

0
  • #4 09 Lis 2009 21:26
    berek78
    Poziom 1  

Witam. Niedawno kupiłem focusa z 99 roku 1,8 TD. Mam 2 problemy ale być może przyczyna jest jedna. Dość często zapala sie kontrolka świec żarowych. Zauważyłem że dzieje się tak gdy lekko przyciskam pedał gazu. Problemem może być potencjometr pedału gazu ale jest jeszcze jeden problem. Kłopoty z odpalaniem. Samochód gdy jest zimny to pali bez problemu, gdy jest gorący to również pali bez problemu. Nie można go odpalić gdy silnik zaczyna stygnąć. Nie mozna go wtedy odpalić.
    Rozrysznik kręci normalnie, z rury wydobywa sie biały dym. Znalazłem sposób jak go uruchomić ale to żadne rozwiazanie. Po przekręceniu zapłonu stykam blaszki w przekażniku świec żarowych i samochód odpala. Ale też chyba z jakimś błędem bo wtedy nie działa turbo. Musze go wyłączyć i zapalić jeszcze raz i wtedy jest ok. Może ktoś wie co może być uszkodzone. Może ktoś spotkał sie z takim problemem.

1
  • #5 11 Lis 2009 17:11
    drukmen1
    Poziom 15  

witam

Nie jeżdżę już fordem ale w swoim czasie mój mechanik poradził sobie z tym problemem.
    Na pewno nie są to problemy z wtryskami
    Nie zdradził jednak co zrobił ale z niedomówień domyśliłem się że chodziło o przeprogramowanie komputera tak aby dla letniego silnika podawał większą dawkę paliwa. Auto do czasu kiedy nim jeździłem tzn do ok 320 tys przebiegu sprawował się bez problemów z rozruchem, aktualnie męczy go mój syn i ma najeżdżone ok 360tys i oprócz regeneracji rozrusznika nic przy rozruchu nie robił.

pozdrawiam

0