Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Polo 1.0 1998 - k這poty z uk豉dem ch這dzenia

cyeber_vip 18 Pa 2006 23:39 2713 5
  • #1 18 Pa 2006 23:39
    cyeber_vip
    Poziom 12  

Witam

Mam VW Polo 1043.00 ccm z 1998 roku od pewnego czasu zauwa篡貫m 瞠 temperatura silnika w czasie jazdy oscyluje na poziomie 70-80 stopni a powinna by na 90, pierwsze przypuszczenia to by termostat ale by on wymieniamy nieca造 rok wcze郾iej na prze這mie stycznia i grudnia, i teraz w豉軼iwy problem jak wyj掖em termostat i ponownie go za這篡貫m (brak w sklepie nowego) to teraz wska幡ik temperatury nawet nie drgnie nie mam poj璚ia dlaczego wska幡ik podnosi si jak kilkakrotnie ucisn w捫 id帷y do ch這dnicy lecz jak rusz samochodem z miejsca to opada.... a w捫 id帷y do g鏎y ch這dnicy jest ciep造 a ten u do逝 o wiele ch這dniejszy, w samochodzie ogrzewanie te nie dzia豉 powietrze lecie ledwie letnie, nadmieniam 瞠 termostat mam za這穎ny na w篹u wychodz帷ym z do逝 ch這dnicy.

Czy jest to wina tego termostatu czy mo瞠 to by jaka powa積iejsza usterka uk豉du ch這dz帷ego?
    A mo瞠 po prostu 幢e odpowietrzy貫m uk豉d?

Prosz wyt逝maczcie mi o co tu biega bo nie mam ju poj璚ia, a n ie jestem profesjonalnym mechanikiem lecz takim z zami這wania....

1 5
  • #2 18 Pa 2006 23:46
    tkaczyk ireneusz
    Poziom 16  

Odpowietrz uk豉d a potem b璠ziesz si martwi reszt

2
  • #3 18 Pa 2006 23:48
    cyeber_vip
    Poziom 12  

OK tylko mo瞠sz mi napisa jak to mam zrobi? bo nie bardzo wiem sam jak mam si za to zabra!!!

0
  • #4 18 Pa 2006 23:57
    batic
    Poziom 13  

Odpowietrzenie to wypchanie powietrza z uk豉du ch這dzenia. Odkr耩 korek od zbiornika wyr闚nawczego dolej p造nu do ok. 3/4 i odpal silnik. Mo瞠sz uciska w篹e aby wydobyc powietrze, mozesz te popu軼i opask na w篹u ko這 termostatu i wypuszcza powietrze az zacznie lecie p造n. Ja cz瘰to dodatkowo podnosz na podno郾iku r璚znym t stron auta po kt鏎ej jest zbiornik wyr闚nawczy. Po tej opracji powinno uby p造nu w zbiorniku - dolej do poziomu zaznaczonego przez fabryk, dokr耩korka i sprawd jak zachowuje si czujnik.

0
  • #6 19 Pa 2006 00:05
    batic
    Poziom 13  

Kolega pyta si o z貫 wskazania czujnika temperatury kt鏎y jest przeciez elektryczny. Przyczyn mo瞠 by zapowietrzenie uk豉du. Nie pyta sie przecie o przetoczenie tulei no nie??

0