Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips chassis G90B - brak obrazu, dźwięk i żarzenie jest

Kodra 19 Paź 2006 00:48 1008 2
  • #1 19 Paź 2006 00:48
    Kodra
    Poziom 15  

Witam.
    Po włączneiu przetwornica startuje, głos i pozostałe funkcje OK, ale całkowity brak obrazu. Żarzenie OK. Gdy delikatnie podkręcę screen pokazują się linie powrotu, a obraz po sekundzie rozjaśnia się prawie do białości i zanika cyklicznie. Przetwornica też dziwnie pracuje, pulsując ze zmianami obrazu, na dodatek "skwierczy".

Napięcia:
    +100V OK
    +14V OK
    +24V OK
    +5V OK

Jedynie nie zgadza się +200V. U mnie jest 167V i wydaje mi się to za mało żeby poprawnie pracowały wzmacniacze wizyjne. Po odłączeniu od zasilania PK w gałęzi +200V nadal wystepuje zbyt niskie napięcie.
    Sprawdziłem i wymieniłem na wszelki wypadek kondensatory. Na podstawie wcześniejszych postów podmieniłem TDA2597A, podmieniłem na nowy trafopowielacz i dalej to samo. Moduł teletextu OK.
    Dodam, że przetwornica przy obciążeniu żarówką pracuje prawidłowo, stabilnie i cicho. Nie słychać zupełnie "skwierczenia". Na żarówce idealnie trzyma napięcie 100V.
    Brak mi już pomysłów gdzie szukać usterki.

Bardzo proszę o poradę w rozwiązaniu tego problemu.

0 2
  • #2 19 Paź 2006 01:01
    mietek.r
    Poziom 17  

sprawdz płytkę kineskopu (zimne luty) jak posiadasz oscyloskop sprawdz sygnały RGB i wygaszania na PK

0
  • #3 19 Paź 2006 11:54
    Kodra
    Poziom 15  

Na płytce kineskopu brak zimnych lutów. Niestety nie mam oscyloskopu, więc nie mam jak sprawdzić sygnałów RGB. Podmieniałem na 3 nowe TDA8390.
    Najbardziej nie podoba mi się jednak głośna praca przetwornicy. Wydaje mi się że coś za bardzo ją obciąża. Sprawdzę jeszcze elementy regulacji prądu kineskopu.

0