Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z zaprogramowaniem falownika Altivar 11

janek_66 19 Oct 2006 07:06 2477 2
    janek_66
    Level 19  
    Posługując się instrukcją fabryczną tego falownika podjąłem próbę zaprogramowania falownika tak, aby uzyskać sterowanie z zewnątrz za pomocą potencjometru (częstotliwość), oraz prawe i lewe obroty 3-stabilnym przełącznikiem. Po zaprogramowaniu obroty działają prawidłowo, natomiast nie mogę spowodować aby wyeliminować sterowanie potencjometrem wewnętrznym falownika a przejść na zewnętrzny, zamontowany na obudowie urządzenia. Czy ktoś na forum ustawiał taką konfigurację, i jakie parametry należałoby jeszcze zmienić? Podaję parametry które ustawiłem licząc na działanie potencjometru zewnętrznego. Potencjometr podłączony zgodnie z dokumentacją, na wejściu Al1 napięcie zmienia się od 0 do 5V. Parametry; AIŁ-5U; tCC-2C; W menu FUn- PS2- (LIA-nO; LIb-nO). Większość pozostałych parametrów - ustawienia producenta.
    ArturZy
    Level 17  
    Piszę na podstawie Altivar31.
    W menu CtL jest parametr Fr1 służący do aktywacji potencjometru na obudowie. Może trzeba go wyłączyć ?
    Gdzieś na płytce elektronicznej panelu jest też zworka, określając standard sygnałów wejściowych do wyboru 0-20mA, 4-20mA, 0-10V.
    janek_66
    Level 19  
    Dziękuję bardzo za podpowiedź, ale chwilę wcześniej udało mi się w końcu skomunikować z serwisem Schneider Electric gdzie uzyskałem potrzebną informację. Mianowicie należało w menu Fun wejść do LSr i zmienić ustawienie producenta z LOc na tEr. Oczywiście tych informacji nie ma w instrukcji falownika. Temat uważam za zamknięty.