Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak rozdzielic internet radiowy.

19 Paź 2006 09:45 2826 9
  • Poziom 16  
    Witam

Mam w domu neta drogą radiową podłączony do jednego kompa. Potrzebuję to rozgałzić po to aby podłączyć jeszcze do laptopa. W jaki sposób mam to zrobić i co muszę zakupic?
    Z góry dzięki za podpowiedzi.
  • Poziom 24  
    To dużo zależy od umowy jaką masz spisaną z dostawcą internetu, jeśli masz możliwość podłączenia kilku komputerów możesz po modemie podłączyć switcha, jeśli możesz tylko jednego kompa używać na necie, to za modemem postaw router, komputer i laptop możesz podłaczyć kablem, lub bezprzewodową sieciówką, gorzej jeśli masz modem podłaczony z komputerem za pomocą USB, musisz poszukać routera posiadającego wejście USB, lub modemu z wyjściem na kartę sieciową... dokładniejsza konfiguracja i opis w zależności od rodzajów wyjść i wejść na urządzeniach. Ja używam tego: http://allegro.pl/item133490470_d_link_di_514_11mb_s_router_accesspoint_switch_x4.html ,ma wejście WAN, ale jeśli masz modem ADSL to możesz pomyśleć o tym: http://allegro.pl/item134590868_router_d_link_g604t_dwl122_wifi_podziel_neostrade.html router i karta sieciowa w komplecie wyjdzie taniej.. o szczegóły zapytaj się sprzedawcy, wybierz sprawdzonego i oferującego nowe urządzenia z gwarancją, ale wybór oczywiście jest Twój, ja tylko sugeruję.
  • Poziom 16  
    ja posiadam antene podłączoną bezposrednio do kompa przez jakąs karte pci poza tym niemam zadnego modemu. jak to rozdzielić?
    Pozdrawiam

• Poziom 29  
    AP w trybie clienta np. d-link 900ap i do tego osobno router di-604

• Poziom 29  
    a AP pracuje w trybie clienta ? napewno nie, i spełni jego wymagań, kolega napisał ze ma internet drogą radiową bezposrednio jednego komputera przez kabel antenowy nie RJ45 a zeby podłaczyć internet do tego routerka potrzebny jest ap w trybie clienta żeby działało, inaczej nie ma szans zeby działało.
  • Poziom 11  
    to i ja dołącze sie do dyskusji, można na przyklad do komputera w którym jest karta wifi włożyć 2 kartę sieciową i podpiąć pod komputer... jak by wyglądała wtedy konfiguracja w XP?
  • Poziom 19  
    Witam moja dziewczyna ma tez od kilku dni radiówkie, i ma osobny router i wyjście na 4 komputery, każdy podpięty komp działa taj jak w sieci, komputery działają niezaleznie i nie ma potrzeby załanczania jednego aby na drugim mozna było kożystać z neta... Pozdrawiam