Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siła sygnału na zezie. Czy siła sygnału jest wystarczająca?

19 Paź 2006 12:07 2201 2
  • Poziom 20  
    Mieszkam w północno-zachodniej Polsce.Posiadam antene satelitarną 60cm. Tuner Philips 3010. Antena ustawiona na Astrę. Zrobiłem zeza na Hot Birda (konwerter Sharp L100W) Siła sygnału jaką uzyskałem z Hot Birda to 42% - sygnał zgrubny, 15% - sygnał precyzyjny. Większośc kanałów odbiera bez problemu, choć zdarzają sie wyjątki, ale problemy zaczynają sie przy złej pogodzie ( połowa kanałów z Hot Birda szatkuje) Moje pytanie brzmi: czy siła sygnału jest wystarczająca ? , czy na tym sprzęcie da sie osiągnąć wiekszą siłę sygnału czy dać już sobie spokój ?
  • Poziom 29  
    Właściwie to zeza ustawia sie odwrotnie.
    Poza tym masz słaby poziom sygnału na satelicie Hot Bird. Jeśli nie można uzyskać większego poprzez regulacje talerza, to raczej masz zbyt małą antene.
  • Poziom 10  
    Cześć. HOT BIRD ma słabszy sygnał od ASTRY dlatego ustaw go jako główny a zeza na astrę .Nie napisałeś jaki współszynnik sumów ma twój konwerter , jeśli większy niż 0,3dB na tak małej antenie i złych warunkach atmosferycznych ma prawo zacinać.Jeśli dalej będzie zacinał obraz zmień antenę na większą.Ale powinno być oki.:D