Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

suszarka do bielizny Bauknecht

allann 19 Oct 2006 15:56 2304 10
    allann
    Level 13  
    Witam mam problem ze suszarką Bauknecht(nie znam typu)a dokładnie z transformatorem z programatora elektronicznego dane trafa:napięcie pierwotne 230v a napięcie wtórne 12v 2,2VA i 24v 0,4 VA jest to transformator zalewany żywicą i lutowany do druku.Proszę o pomoc gdzie mżna takie trafo kupić.Z góry dziękuję.
    kleki
    Level 28  
    A zmieścisz trafo nieco większej mocy?
    2x12V lub 12V + 24V dostaniesz np. w Indel-u.

pzdr
    allann
    Level 13  
    Dziękuję za pomoc ale nie znalazłem w Indelu trafa o takich napięciach chyba że przeoczyłem bo mają tam naprawdę duży wybór.
    kleki
    Level 28  
    No, 12V + 24V nie ma, ale jest 2x12V TSZZ3.0/008MP na przykład. Czy uzwojenia muszą być od siebie separowane, czy poprostu potrzebne są te dwa napięcia?
    allann
    Level 13  
    Są to dwa układy i jadan układ jest na 12v a drugi na 24v
    kleki
    Level 28  
    A jakby zaatakować tak?

suszarka do bielizny Bauknecht

Dlatego pytam, czy muszą być od siebie separowane, czy nie.
    allann
    Level 13  
    witam niewiem czy uzwojenia muszą być separowane ale na orginalnym transformatorze były
    kleki
    Level 28  
    A jakie zadanie spełniają układy, które są z nich zasilane? Może warto spróbować? Tak byłoby bez kombinacji i za niewielkie pieniądze.
    Drugi wyjście jest takie, żeby znaleść w obudowie nieco miejsca i "na kabelki" dołożyć drugi transformator (przy braku zamiennika).

pzdr
    allann
    Level 13  
    witam to co radzisz założyć transformator tak jak podałeś wcześniej? Bo na drugie trafo niema za bardzo miejsca.jeden układ służy do sterowania a drugi do kontrolek i przycisków.

Pzdr.
  • Helpful post
    kleki
    Level 28  
    Chyba nie będzie miało znaczenia, czy obwody są separowane, czy nie. Od takiej akcji bym zaczął.

pzdr
    allann
    Level 13  
    ok zamawiam takie trafo i jeszcze raz dziękuję

serdecznie pzdr.