Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Funai 2000 MK II - zwężenie po obu stronach ekranu

19 Paź 2006 16:17 1322 10
  • Poziom 15  
    Tv ten ma zwężony obraz po obu stronach ekranu z tym,że bardzej na dole | / ,ponad to przez środek ekranu od góry do dołu jest biała linia i tam obrazy z tych dwóch połówek zachodzą na siebie, za wszelkie porady będę wdzięczny
  • Poziom 24  
    odchylanie poziome chyba ci padło(horizontal). sprawdź tranzystory w tym układzie, według schematu.
  • Poziom 15  
    Załączam zdjącie
    Funai 2000 MK II - zwężenie po obu stronach ekranu
  • Poziom 24  
    to bedzie coś z ochylaniem, elektrolity tez mozesz sprawdzić, bo z upływem czasu mogły stracić pojemność. a jak bedziesz dalej używał tv w takim stanie to uwalisz odchylanie do końca i na kineskopie ci się może wypalić na srodku. ta kreska pionowa, bo tam jest najbardziej skupiona wiązka elektronow z wyrzutni.
  • Poziom 15  
    Dysponuje mało czytelnym schematem, ale na płycie widzę tylko kilka tranzystorów i są od załączania trafo i stabilizatory,wszystkie dobre

Dodano po 25 [minuty]:

Po wymianie elek linia zniknęła:-) ale wciąż jest obraz zwężony
  • Poziom 29  
    Które elki wymieniłeś ?
  • Poziom 24  
    jeszcze mozesz rezystory sprawdzić, ale to mało prawdopodobne ze jest coś nie tak, no chyba ze się spalił
  • Poziom 15  
    uszkodzony jest 2SC2271,nie wiem czemu go przeoczyłem przy sprawdzaniu, wymieniłem elki na zasilaczu, zasilaniu LA 7830 i na 2SC2271, jak jutro dostanę ten tranzystor to poinformuję o wynikach
  • Poziom 17  
    witam, pionówka niema nic wspulnego z tą usterką .pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Po wymianie tego tranzystora nic sięnie zmieniło, wymieniłem praktycznie wszystkie elki na płycie i nic,proszę o pomoc!!!!!
  • Poziom 15  
    Problem rozwiązany, winne były cewki odczylania na kineskopie, po wymianie cewek wszystko wróciło do normy, zamykam temat