Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitor DELL -D-1025TM z prz()twornicą na układzie MC44603P

JANEK 224 19 Oct 2006 16:40 1175 6
    JANEK 224
    Level 16  
    Witam,posiadam uszkodzony monitor jak w tytule,konkretnie przetwornica.Schemat ściągnąłem z Elektrody,ale niestety w zasilaczu są róznice,nie ma diody chyba Zenera D648/padnięta-zwatra/,nie wiem co mam wstawić,pod lupą odczytałem chyba 32,czy to 3,2V czy 32V?.Dioda ta wmontowana jest za oprnikiem 104J /100komha?/który dołączony jest do 220 V.Zwarty jest także tranzystor -dziwoląg,brak wszelkich informacji o nim,mianowicie IRF IBC40G,dalej 2M5B,dalej 9740,myślę,że można go zstąpić innym pracującym w takich prztwornicach.Proszę o dane gdzie mogę szukać schematu do tego monitora luba danych dot.wymienionej diody i tranzystora.Na płycie odcztałem napisy jak TCI AjS , Sony 1-665-745-43 A -1343 355A CS 7136N.Z góry dziękuję za ewentualną pomoc.

W tym dziale nie zajmujemy się naprawami. [h]
    JANEK 224
    Level 16  
    Kolego[h] w tym poście nic nie ma o naprawie.Ja tylko szukam schematu!!!!!.
    error82
    Level 14  
    no i to jest link do schematu z przetwornicą na układzie MC44603P
    jest trochę inna numeracja elementów ale chyba to jest ten schemat.
    JANEK 224
    Level 16  
    Dziękuję za podpowiedż,ale niestety,nic tam nie znalazłem.Może ktoś z Kolegów zna inny schemat z tym układem,ale koniecznie z literką P?Powodzenia.

Dodano po 4 [minuty]:

Witam ponownie,przeglądnę jeszcze raz,chyba,.że nie umiem szukać.Dzięki.
    hefid
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Ale to wyglądało jak opis /próba/ naprawy.
    A motto tego działu brzmi:
    Pytaj o schematy serwisowe do wszystkich urządzeń, nie opisuj swojego problemu, podaj tylko rodzaj sprzętu oraz kompletny symbol.
    JANEK 224
    Level 16  
    Wyraznie napisałem,co jest uszkodzone,tylko nie mam danych dot.podzespołów.Pozdrawiam.