Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sygnał do suba aktywnego.

19 Paź 2006 20:49 1038 1
  • Poziom 9  
    Witam. Buduje suba aktywnego. Mam wzmacnaz Panasonica. Wyjście z ampli dedykowane do suba, 200mV, będę zasiłał dwa kanały AUX wzmacniacza a on dwa głośniki niskotonowe.

I tu pojawia się problem. Jak myslicie. Czy mogę zmostkować wejście aux i podłaczyć pod linie z ampli. Czy sygnał bedzie po rozłożeniu na dwa kanały suba za słaby.

Jeśli nie z checią zastosowałbym jakiś mały wzmacniacz. Może jakiś do samodzielnego montażu? Który radzicie? Tylko musiałby przenosić częstotliwości od 20 Hz, być w miarę niskoszumowy. Czy nie będzie zakłócał mi pracy automatycznego włacznika subwofera reagującego na sygnał na wejsciu do wzmacniacza?

Dzięki.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Cytat:

I tu pojawia się problem. Jak myslicie. Czy mogę zmostkować wejście aux i podłaczyć pod linie z ampli. Czy sygnał bedzie po rozłożeniu na dwa kanały suba za słaby.

Jeśli dobrze zrozumiałem masz wzmacniacz stereo i chcesz użyć go do zasilania dwóch oddzielnych subwooferów - których sygnał ma pochodzić z jednego wyjścia wzmacniacza.

Zauważ że jest to wyjście napięciowe. Podłączając pod nie wzmacniacz - nie obciążasz tego wyjścia. To czy podłączysz jeden wzmacniacz czy 5 - nie ma znaczenia. Możesz śmiało zmostkować kanały i podłączyć pod to wyjście.